Popyt na menedżerów wzrośnie

managerDrugie półrocze 2009 roku powinno przynieść ożywienie w rekrutacji na wysokie stanowiska menedżerskie – pisze dziennik „Rzeczpospolita” powołując się na ankietę przeprowadzoną pośród członków AESC, czyli światowego stowarzyszenia konsultantów executive search specjalizujących się w łowieniu menedżerskich głów.

Z ponad 320 osób uczestniczących w badaniu prawie trzy czwarte spodziewa się wzrostu liczby zleceń rekrutacyjnych, głównie dzięki poprawie koniunktury w sektorze dóbr i usług konsumpcyjnych, w farmacji i opiece zdrowotnej oraz w energetyce.

Ponadto spodziewany jest większy popyt na menedżerów w branży finansowej, a także w sprzedaży i marketingu.

Skala tego ożywienia w dużej mierze będzie zależała od regionu: najlepsze prognozy dotyczą Azji i Ameryki Północnej.  Dla Europy prognozy są gorsze, jednak i tu są sektory, w których można spodziewać się ożywienia rekrutacji na wyższe stanowiska kierownicze (farmacja i ochrona zdrowia, energetyka oraz administracja państwowa).

Natomiast w Polsce końcówka roku (po publikacji wyników za I półrocze) może zachęcić firmy do wymiany kadr, co zwiększy popyt na menedżerów.


Źródło: rp.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0