Współczynnik aktywności zawodowej w UE kształtuje się na poziomie 71,3% natomiast w Polsce tylko na poziomie 65,2%. W sytuacji określanej jako szczególnie trudna znajdują się kobiety, absolwenci oraz osoby powyżej 50 roku życia. Podobną negatywną tendencję zauważyć można w przypadku pracowników o niskich kwalifikacjach.
Warto więc postawić sobie pytania – czy mamy do czynienia z niechcianymi czy raczej zapomnianymi zasobami ludzkimi. Czy tych pracowników faktycznie nie potrzebują polskie przedsiębiorstwa? Czy działania aktywizujące te grupy mogą zmienić oblicze polskiej gospodarki?
Te pytania staną się podstawą debaty, której organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ze współpracy z Gazetą Prawną. Debata odbędzie się 16 września 2010 roku.
Udział w debacie potwierdzili eksperci rynku pracy z instytucji otoczenia biznesu, przedstawiciele administracji publicznej, kadra naukowa zajmująca się wskazaną tematyką oraz przedstawiciele działów HR.
Zaproszeni do udziału w debacie eksperci, zastanawiać się będą nad rozwiązaniami, które mogą przyczynić się do aktywizacji zawodowej i zwiększenia poziomu zatrudnienia tych grup, najsłabiej reprezentowanych na rynku pracy.
Podstawą do dyskusji będą badania i projekty realizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach czterech projektów: „Telepraca – nowa forma organizacji pracy w przedsiębiorstwach”, „Z wiekiem na plus – szkolenia dla przedsiębiorców”, „Każdy pracownik jest ważny – podnoszenie kompetencji pracowników o niskich kwalifikacjach” oraz „Biznes dla edukacji”.
Debata odbędzie się 16 września 2010 roku o godzinie 10.30. Udział w debacie jest bezpłatny.
Swój udział zarejestrować można pod adresem: www.gazetaprawna.pl/webinaria/parp