7 cech, które zrobią z Ciebie flexipracownika

Powiedzmy to głośno – flexipraca nie jest dla każdego. A przynajmniej nie od razu, niektórzy muszą wydobyć z głębin osobowości to coś, co sprawia, że poradzą sobie bez kontroli przełożonych. Oto 7 takich cech:

1. Kreatywność wylewa Ci się uszami. Od rana do wieczora kombinujesz co by tu ciekawego w życiu wykonać. Do szefa biegasz tylko po to, żeby zapoznać go z Twoimi nowymi pomysłami na cokolwiek. Na Twój widok pracownicy w typie osobowości ‘czy się stoi czy się leży…’ mają torsje i obdarzają Cię czystym i szczerym uczuciem nienawiści.2. Energia Cię rozpiera. Co 5 minut masz ochotę zrobić coś dużego i czystego. Z przyczyn lokalowych umycie słonia nie wchodzi w rachubę, ale może coś pokrewnego? Znajdujesz misję i cel i dążysz do nich z pieśnią na ustach. Byle co Cię nie obali. No chyba, że nuda w pracy…3. Wrodzona odwaga sprawia, że nie masz problemu z mówieniem co myślisz i zmienianiu tego co Ci się nie podoba. Twoja matka sama sobie robi operacje, a babka przeżyła Oświęcim. Zasada ‘Nie wstyd wejść w gówno – wstyd w nim tkwić’ wisi nad Twoim lustrem jako życiowe motto.Często dostajesz po uszach, ale podnosisz się, otrzepujesz i ruszasz dalej. Jeśli zespół ma problem i nie wie jak sobie z tym poradzić – zgadnij kogo wyślą do szefa w roli posła?

4. Ambicja nie daje Ci spać. Ciągle wyżej i wyżej, lepiej i mądrzej. Nie zadowolą Cię pośrednie rozwiązania. Życie jest za krótkie, żeby je spędzić w jednym miejscu. Nigdy nie tracisz czasu na pierdoły – ważny jest cel.

5. Dni w przedszkolu spędziłeś na jeżyku, szkołę w kącie, a w pracy zgarniasz niechętne spojrzenia przełożonych. Organicznie nienawidzisz idei podporządkowywania się komukolwiek, a słuchanie poleceń przychodzi Ci z najwyższym trudem. Masz w nosie procedury i polityki. Jesteś autonomiczną jednostką i dasz w mordę każdemu, kto będzie chciał Cię ujarzmić.

6. Wszystkie zadania służbowe wykonujesz z nawiązką i radochę sprawia Ci wychodzenie poza nie. Poświęcasz się dla dobra firmy i zespołu, wyrabiasz 200 procent normy, w pracy jesz, chorujesz, rodzisz i wychowujesz dzieci. W domu czujesz się nieswojo i nieszczególnie sobie z nim radzisz. Zadanie i jego wykonanie – to Twoja misja.

7. Jesteś sprawny komunikacyjnie. Bez trudu można się z Tobą dogadać. Nawet, jeśli nie jesteś typem gawędziarza wystarczy, że dobrze definiujesz cele i potrafisz rozmawiać – potrafisz nawiązywać i utrzymywać relacje.

Jeśli masz kilka z wymienionych cech (a przeważnie chodzą parami) – gratulacje. Jesteś dla pracodawcy sporo wart. Wykorzystaj to. Pomyśl o flexipracy w jej dowolnej formie. Twoje życie zyska na jakości, a Twój pracodawca zyska jeszcze bardziej oddanego pracownika. Dobrego pracownika.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0