Transition Technologies MS S.A rekrutuje w Afryce. Kolejnym kierunkiem będzie Ameryka Południowa

Transition Technologies MS S.A. (TTMS), szybko rosnący dostawca nowoczesnego outsourcingu IT dla renomowanych światowych firm, poszukuje najlepszych specjalistów z obszaru IT nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W 2022 r. TTMS planuje rozszerzyć swoją działalność rekrutacyjną o wybrane kraje Afryki i zatrudnić kilkadziesiąt osób. W pierwszej kolejności Spółka zamierza rekrutować programistów Java, full stack, frontend, a następnie programistów Phyton i .net, specjalistów data science, testerów i analityków Kolejnym rozważanym kierunkiem rekrutacji będzie Ameryka Południowa.

 

TTMS cały czas istotnie zwiększa zatrudnienie. W ciągu ostatnich 6 lat wzrosło ono sześciokrotnie. Na koniec 2021 r. dostawca nowoczesnego outsourcingu IT zatrudniał już 675 pracowników.

 

Rośniemy bardzo szybko i poszukujemy coraz więcej rąk do pracy. Naszym priorytetem przy zwiększaniu zatrudnienia jest utrzymanie naszych wysokich standardów kompetencyjnych. Na rynku IT szukamy najlepszych specjalistów. Co ważne, działamy globalnie i rekrutujemy także globalnie – mówi Sebastian Sokołowski, Prezes Zarządu TTMS S.A.

 

Siedziba główna Transition Technologies MS S.A. i jej główne centrum operacyjne znajduje się w Polsce. Jednak działalność TTMS ma zdecydowanie charakter międzynarodowy, m.in. poprzez posiadanie w 6 krajach spółek zależnych (np. w Malezji, Wielkiej Brytanii i od niedawna w Danii) lub przedstawicielstw handlowych (w Stanach Zjednoczonych, Singapurze oraz Austrii). Działania sprzedażowe TTMS prowadzi także w innych krajach DACH (Niemcy, Szwajcaria) czy w Skandynawii.

 

Dzięki długoterminowym modelom współpracy z międzynarodowymi koncernami, czy też doświadczeniu w uruchamianiu zagranicznych spółek zależnych, wiemy, że jesteśmy w stanie efektywnie dostarczać swoje usługi w kluczowych lokalizacjach globalnego rynku IT. Naszą przewagą konkurencyjną jest m.in. międzynarodowa kadra złożona nie tylko z inżynierów, programistów i specjalistów z zakresu IT, ale również doświadczonych menedżerów o unikalnej znajomości lokalnych rynków. To pozwala na wytyczanie kierunków rozwoju w oparciu o wykorzystanie potencjału danego regionu. Taki model biznesu już teraz umożliwia nam konkurowanie z globalnymi dostawcami usług IT. Uważamy, że kluczowym czynnikiem sukcesu współpracy z zagranicznymi lub globalnymi podmiotami jest umożliwienie świadczenia usług w strefie czasowej pozwalającej na pracę w standardowych godzinach roboczych oddziałów klientów w danej lokalizacji – podkreśla Sebastian Sokołowski, Prezes Zarządu TTMS S.A.

 

Czas na nowe kierunki

 

Teraz planujemy znaleźć nowe ścieżki rozwoju naszej firmy i jej kapitału ludzkiego. W 2022 r. rozpoczynamy proces poszukiwania utalentowanych programistów z wybranych krajów Afryki, a w dalszej kolejności z Ameryki Południowej. Na rynku IT istotną przewagę mają multikulturowe organizacje, które w przyszłości będą faworyzowane ze względu na elastyczność. Dlatego nowe kierunki i różnorodność w organizacji są dla nas tak istotne – wskazuje Sebastian Sokołowski, Prezes Zarządu TTMS S.A.

 

W przypadku afrykańskich krajów procesy rekrutacyjne są już bardzo zaawansowane. Naszym pierwszym kluczowym rynkiem pracy z Afryki jest Kenia. To tam na początku zamierzamy pozyskać utalentowanych specjalistów. Kenia prawdopodobnie stanie się też pierwszym afrykańskim krajem, w którym powstanie siedziba TTMS. Kolejnymi krajami z tego kontynentu, które zostaną przez nas dokładnie przeskanowane pod kątem informatycznych specjalistów będą Nigeria oraz Ghana – dodaje.

 

Pierwszym z czynników przemawiających za nowym kierunkiem rekrutacyjnym są wysokie kompetencje pracowników IT. Według szacunków w 2021 r. w Afryce pracowało ok. 690 tys. programistów. Drugim – ta sama strefa czasowa, w której pracują europejscy i afrykańscy pracownicy. Trzeci istotny czynnik to język angielski, którym swobodnie posługują się obywatele Kenii, Nigerii oraz Ghany. Czwarty czynnik to postępująca cyfryzacja w Afryce i np. popularyzacja idei „smart cities”.

 

Kluczowym aspektem wpływającym na nasze nowe procesy rekrutacyjne w Afryce są kompetencje tamtejszych pracowników. Już kilka lat temu sformułowano termin Krzemowa Sawanna („Silicon Savannah3”), który jest oczywistym nawiązaniem do „Doliny Krzemowej” („Silicon Valley” – ang.). „Silicon Savannah” określa m.in. dokonania kenijskich specjalistów z branży IT i telekomunikacyjnej. Rynek IT w Afryce rośnie dynamicznie i pojawia się na nim coraz więcej wykwalifikowanych pracowników, dlatego chcemy być na nim obecni – mówi Sebastian Sokołowski, Prezes Zarządu TTMS S.A.

 

Wybór Kenii jako pierwszego kierunku rekrutacyjnego TTMS w Afryce nie jest przypadkowy. Już od wielu lat Kenia uważana jest za finansowe i logistyczne centrum Afryki Wschodniej i z powodzeniem przyciąga zagranicznych inwestorów. Bardzo mocno rozwija się tam też branża IT, a co za tym idzie w Kenii TTMS może rekrutować doświadczonych i dobrze wyedukowanych pracowników.

 

To także kraj z dobrze rozbudowaną infrastrukturą ICT, zaawansowanymi mobilnymi usługami bankowymi, czy też istotnym wsparciem rządowym dla szeroko rozumianej branży IT (np. na lata 2021-2022 rząd Kenii przeznaczył 210 mln USD na finansowanie różnych inicjatyw w sektorze ICT). Większość obywateli Kenii dokonuje mobilnych płatności, niezwykle popularna w Kenii jest też platforma usług internetowych dla obywateli – eCitizen.

 

Następnym rozważanym kierunkiem pozyskiwania specjalistów IT dla Transition Technologies MS S.A. jest Ameryka Południowa.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0