Pandemia nie spowalnia wszystkich rekrutacji!

Sytuacja związana z pandemią wpływa na rynek pracy. W tym trudnym czasie część przedsiębiorstw ogranicza rekrutacje i wstrzymuje programy rozwoju zawodowego dla studentów i absolwentów. Kaufland kontynuuje rekrutacje, a swoją ofertę kieruje również do osób kończących edukację i wchodzących dopiero na rynek pracy. 4 i 5 listopada sieć uczestniczy w internetowych targach pracy Absolvent Talent Days.

 

Pandemia odwróciła dotychczasowy trend na rynku pracownika – wiele firm wycofało się z prowadzonych rekrutacji, a ok. 24% zlikwidowanych stanowisk wynikało bezpośrednio z panującej sytuacji w kraju i na świecie[1]. Porównując liczbę ofert pracy publikowanych w maju tego roku do analogicznego czasu w 2019 r., widać spadek aktywności rekrutacyjnej pracodawców aż o 41,6%[2]. Jednak nie każda branża zwolniła tempo.

 

Mimo pandemii zapotrzebowanie ludzi na produkty pierwszej potrzeby nie spada. Zmieniły się czynniki decydujące o wyborze konkretnych artykułów, np. preferowane są obecnie te o długim terminie przydatności do spożycia, a także sposób robienia zakupów – o wiele częściej sięgamy po nowe rozwiązania, które pozwalają np. odebrać skompletowane zakupy w sklepie. Musimy tym bardziej stanąć na wysokości zadania, aby sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego nie zwalniamy z rekrutacją   – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

 

Poszukiwanie talentów

Dla wszystkich studentów i absolwentów niezwykle istotne jest znalezienie tej pierwszej pracy, która pozwoli na zdobycie doświadczenia i zapewni rozwój zawodowy. Obecna sytuacja spowodowana pandemią nie ułatwia tego i tak trudnego zadania. Doskonałą okazją do spotkania się z potencjalnymi pracodawcami, a także poznania ofert pracy i staży, są studenckie targi kariery. Kaufland regularnie uczestniczy w tych wydarzeniach – w październiku sieć brała udział w online’owym Festiwalu Pracy JOBICON, a 4 i 5 listopada będzie obecna na popularnych wśród studentów i absolwentów targach pracy Absolvent Talent Days.  Osoby uczestniczące w targach będą mogły nie tylko poznać firmę podczas prezentacji, ale także porozmawiać online z przedstawicielami sieci na temat aktualnych rekrutacji, procesu przyjmowania nowych pracowników, wymagań na poszczególne stanowiska czy  możliwości rozwoju kariery i pracowniczych bonusów.

 

Obecność sieci Kaufland na Absolvent Talent Days zbiega się z finałem rekrutacji do rozwijanego przez sieć programu stażowego Absolwent, dzięki któremu uczestnicy zyskują szansę na zdobycie wiedzy we wszystkich obszarach funkcjonowania marketu. Program może być też przepustką  do stałego zatrudnienia i awansu wewnątrz sieci. Rekrutacja do tegorocznej edycji programu kończy się 5 listopada.

 

[1] https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/popyt-na-prace/wplyw-epidemii-covid-19-na-wybrane-elementy-rynku-pracy-w-polsce-w-pierwszym-kwartale-2020-roku,4,1.html, dostęp 03.11.2020 r.

[2] Rynek pracy w czasie koronawirusa, Grant Thornton, Czerwiec 2020

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0