Robotyzacja w Polsce – webinar

Rząd planuje wprowadzić ulgę na robotyzację od 1 stycznia 2021 r. Więcej robotów w produkcji przemysłowej ma się przyczynić do zwiększenia wydajności produkcji i obniżenia jej kosztów, a także unowocześnienia polskiej gospodarki i poprawy jej międzynarodowej pozycji. O tym, jak robotyzacja będzie wpływać na rynek pracy, opowie Sławomir Kosieliński, prezes zarządu think-tanku Fundacja Instytut Mikromakro. Wydarzenie odbędzie się w formule online 30 września (godz. 10-12) w ramach drugiej edycji Inkubatora TransferHUB, projektu realizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zarejestruj się na wydarzenie: https://transferhub.clickmeeting.com/szanuj-robota/register

 

30 września odbędzie się drugie webinarium z cyklu „Praca przyszłości” w ramach Inkubatora TransferHUB. Tematem wydarzenia będzie wpływ robotyzacji na rynek pracy. Prelekcję pt. „Szanuj robota swego jak siebie samego. Robotyzacja w Polsce” wygłosi Sławomir Kosieliński, prezes zarządu think-tanku Fundacja Instytut Mikromakro, historyk, dziennikarz i publicysta zajmujący się technologiami teleinformatycznymi, cyfryzacją i robotyzacją od ponad 25 lat. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące tego, czym jest robot, w jakich dziedzinach życia roboty rzeczywiście wpływają na rynek pracy, jakie zawody manualne znikną, a jakie będą dawać szansę na zatrudnienie oraz jak będzie wyglądać organizacja pracy przyszłości.

 

Druga część webinarium zostanie poświęcona prezentacji na temat Inkubatora TransferHUB. Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, współorganizatora TransferHUB, opowie o tym, jakie innowacje mogą być zgłaszane do drugiej edycji projektu.

Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji pod adresem: https://transferhub.clickmeeting.com/szanuj-robota/register. Liczba miejsc ograniczona.

 

Organizujemy jesienne webinaria z ekspertami i ekspertkami w obszarach, którymi zajmować się będzie Inkubator TransferHub. Chcemy przyjrzeć się współczesnym problemom związanym z kwestią zatrudnienia, szukać inspiracji i otwierać głowy. Podczas spotkań między innymi będzie można poznać doświadczenia innowatorów ze współpracy z TransferHUB oraz skonsultować pomysł na innowację. Spotkania odbywać się będą online w dziewięć jesiennych śród. Zaczynamy zawsze o godzinie 10.00 – mówi Julia Koczanowicz-Chondzyńska, prezeska FISE i koordynatorka Inkubatora TransferHUB.

 

Zgłoś innowacyjny pomysł

Podczas webinarium oficjalnie otwarty zostanie nabór projektów do drugiej edycji Inkubatora TransferHUB. Innowacyjne pomysły mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje, instytucje i firmy. Mają dotyczyć trzech wiodących ścieżek tematycznych w ramach zagadnienia pracy przyszłości: starzejące się społeczeństwo, pozycja i możliwości kobiet na rynku pracy oraz automatyzacja i robotyzacja. Rozwiązania mogą być zgłaszane do 6 grudnia br. poprzez stronę: https://www.transferhub.pl/.

 

Celem TransferHUB jest poszukiwanie innowacji społecznych na wyzwania zdefiniowane w projekcie. W sytuacji zakwalifikowania zgłoszonego rozwiązania jego autorzy deklarują długofalowe zaangażowanie, wynikające z kolejnych etapów rozwijania innowacji. Udział w inkubatorze pozwala na przetestowanie innowacji i otrzymanie wsparcia merytorycznego oraz zdobycie dofinansowania w wysokości średnio 38 tys. zł. Kryteriami decydującymi o wyborze danego pomysłu do dalszych etapów są m.in. nowatorski charakter w polskim kontekście, możliwość stosowania na szerszą skalę, podjęcie zagadnień pracowniczych oraz dostępności.

 

W ramach TransferHUB podejmujemy niezwykle istotne tematy związane z pracą przyszłości, która zaczyna się już dziś. To kwestie takie jak: sytuacja kobiet na rynku pracy, niekorzystne zmiany demograficzne, automatyzacja i robotyzacja. Innowacje społeczne mogą pozwolić skutecznie zmierzyć się z tymi wyzwaniami. Zapraszamy serdecznie do udziału w ogólnopolskim projekcie TransferHUB, w którym mamy przyjemność współpracować z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. To otwarta przestrzeń do szerokiego zaangażowania się firm, organizacji, instytucji czy też osób fizycznych  – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Inkubator TransferHUB to projekt realizowany w drugiej edycji przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Pomysły innowacyjne mają dotyczyć pracy przyszłości oraz być odpowiedzią na problemy w obszarze „zatrudnienia”. Projekt „TransferHUB – inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia” prowadzony jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Będzie realizowany w latach 2020-2023.

 

Więcej informacji o TransferHUB na stronie internetowej https://www.transferhub.pl/ oraz Facebooku https://www.facebook.com/transferhub.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0