W ramach szkolenia… drzemka. Nadchodzi przełom w dbaniu o pracownika

Firmy zaczynają dostrzegać, że samopoczucie pracowników jest kluczowe dla efektywności pracy i przywiązania do organizacji. Pozwala wypocząć, odzyskać energię i lepiej przyswoić wiedzę. Santander Consumer Bank SA, jako pierwsza duża organizacja, zafundował swoim pracownikom sesję drzemki w ramach szkolenia.

Vinci Power Nap w Kawiarence Snu. W czym tkwi skuteczność tej metody?

Wrocławska Kawiarenka Snu z sesjami drzemki Vinci Power Nap to jedyne miejsce w Polsce, w którym można zrelaksować się w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu przypominającym las brzozowy. Z głośników sączy się wyciszająca muzyka, na podłodze jest trawa i stoją pnie drzew a w powietrzu unosi się specjalna, odprężająca kompozycja zapachowa. Możemy tu udać się na 20-minutową drzemkę, wisząc w chuście podwieszonej do sufitu. Według pomysłodawczyni Kawiarenki Snu, Magdaleny Filcek, to wprost idealna metoda na relaks. Chusta otula, kołysze, wprawia odpoczywającego w błogi stan. Z kolei 20-minutowa drzemka, wg badań NASA, pozwala zregenerować siły i naładować się na kolejną część dnia.

Sen lekiem na wypalenie

Firmy zaczynają rozumieć, że w celu podniesienia efektywności pracowników zasadnicza jest jakość odpoczynku. Życie w ciągłym stresie i biegu nie sprzyja naszej koncentracji. Ludzie są dziś coraz bardziej zmęczeni, znacznie częściej dopada ich wypalenie zawodowe czy stany depresyjne. Niewielu jednak wie, że ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia ma sen. To właśnie dlatego bank Santander Consumer Bank SA zrezygnował z tradycyjnego szkolenia w sali konferencyjnej, w zamian zapraszając do Kawiarenki Snu na warsztat z zarządzania energią czyli o uważności, świadomości i kreatywności oraz regenerującą drzemkę Vinci Power Nap i zdrowy posiłek zaraz po nim.

Kluczem jest integracja sensoryczna

To zupełnie innowacyjne podejście do benefitów pracowniczych. Popularne dotychczas karnety sportowe, ubezpieczenia zdrowotne czy dostarczany do firm catering to już standard. Dziś potrzeba nowych korzyści, które zapewnią pracownikom dobre samopoczucie, dlatego Kawiarenka Snu i drzemki Vinci Power Nap są już dostępne w ramach punktów pracowniczych w systemie kafeteryjnym MyBenefit. Jak podkreśla Magdalena Filcek, sekret efektywnego wypoczynku tkwi w integracji sensorycznej. W dzisiejszych „przebodźcowanych” czasach, kojenie jednocześnie wszystkich zmysłów wzmacnia poczucie odprężenia i poprawia samopoczucie. Santander Consumer Bank SA to pierwsza duża firma w Polsce, która potraktowała drzemkę w pracy jako poważny temat i umożliwiła swoim pracownikom wypoczynek po szkoleniu w sprzyjających okolicznościach – w otoczeniu świergotu ptaków i zapachu świeżo skoszonej trawy.

Giganci już docenili potencjał drzemki

– Dla zachowania work-life balance właściwy odpoczynek jest niezwykle ważny. Z tego powodu nie tylko zaczęliśmy organizować specjalne szkolenia dla firm, z sesją drzemki w kojącej atmosferze, lecz także oferować stworzenie takiego certyfikowanego pokoju w biurach – podsumowuje Filcek.

Z drzemki w pracy korzystają już pracownicy firm takich, jak Google, Cisco czy Apple. Wrocławskie oddziały globalnych organizacji, a także lokalne firmy już wysyłają zapytania dotyczące zakupu pakietów drzemek oraz relaksujących zajęć Vinci Power Nap, Vinci Mind Yoga, Da Vinci Swing i Dream Session, chcąc zapewnić swoim pracownikom jak najlepsze, wspierające ich sen i zdrowie benefity, które można zakupić w Kawiarence Snu.

Niewykluczone, że ta metoda dzięki licencjonowanym pokojom Vinci Power Nap realizowanym także w firmach na trwałe zagości w zwyczajach organizacji.

Źródło: Publicon

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0