Strategię EB wskażą Ci… gwiazdy! Horoskop dla HRowca na Q2

Wskaźniki, KPI, a do tego jeszcze ewaluacje 360… czasami liczb jest po prostu za dużo! Specjalnie dla wszystkich HRowców przygotowaliśmy horoskop, który wskaże kierunek do rozwoju od zupełnie innej strony. Sprawdźmy, co poszczególnym znakom radzi nasz redakcyjny astrolog!

horosk-10
W Q2 2018 wkroczysz z prawdziwym przytupem! Kwadratura Marsa i Merkurego może trochę namieszać w Twojej dokumentacji. Gdzie podziały się faktury za rok 2016? W której z teczek jest stara, a w której – nowa umowa z kluczowym dostawcą? Na szczęście pozytywny wpływ Księżyca sprawi, że zamiast skupiać się na papierologii i biurokracji, zadbasz przede wszystkim o własny komfort psychiczny.
Niezbędny gadżet na Q2: teczka „Ogarniacza Chaosu”!
W Q2 2018 każdy Byk weźmie byka za rogi i w końcu skupi się na sobie! Nie bez przyczyny – w kwietniu wiele Byków ma urodziny, a nic lepiej nie nastraja do pracy niż chwila na przerwę i celebrację. Praca jednak Ci nie ucieknie – Merkury w znaku Barana sprawi, że każda potyczka słowna z szefem będzie wygrana, a na spotkaniach biznesowych wykażesz się wyjątkową elokwencją.
Niezbędny gadżet na Q2: tortownica i książka o wypiekach – cały dział będzie naciskał, by Byk sam upiekł swój tort urodzinowy.
horosk-13
horosk-01
W Q2 Bliźnięta będą dwoić się i troić – tyle roboty jeszcze nie było! Od pracy będą Cię jednak odwodzić romantyczne przemyślenia, a często – refleksje natury filozoficznej. Jaki jest sens pracy HRowca? Czy czas w końcu wypracować EVP? Ilu HRowców zmieści się w najmniejszej salce rekrutacyjnej w firmie? Przyczyną tego stanu zadumania będzie Neptun w znaku Ryb. Uważaj podczas jazdy samochodem i spotkań rekrutacyjnych!
Niezbędny gadżet na Q2: kubek z bardzo mocna kawą z firmowego ekspresu!
Drugi kwartał 2018 będzie dla Raka prawdziwą próbą sił – a odpowiadać za to będą Mars i Saturn! Nikt nie będzie lepszy do spinania kluczowych procesów niż Ty. Koleżanki i koledzy z działu zobaczą w Tobie lidera, a kandydaci – szlachetnego wodza, za którym zechcą podążyć w bój by spełniać cele biznesowe i gonić deadline’y. Nie zapominaj o sprawach sercowych – wzdycha do Ciebie ktoś z działu obok, a Ty w ferworze pracy możesz zupełnie zignorować te zaloty.
Niezbędny gadżet na Q2: koszulka lidera! Ewentualnie garsonka lidera – ważne, żeby Raki pokazały, kto rządzi w tym kwartale!
horosk-04
horosk-03
Lew zodiakalny stanie się w Q2 Lwem HRowym! Wszystko to za sprawą przyjacielskiej koniunkcji Słońca, Księżyca i Urana. Twoja pewność siebie zaskoczy współpracowników – od recepcjonistów, którzy aż podskoczą z wrażenia słysząc radosne „Dzień dobry!” zamiast cichego burknięcia na początku dnia, po szefa, który zaprosi Cię do reprezentowania działu na najbliższym posiedzeniu Zarządu.
Niezbędny gadżet na Q2: strój sceniczny na posiedzenie Zarządu – srebrząca się garsonka lub wystrzałowy melonik. To Ty wniesiesz w ten kwartał należną mu fantazję i kreatywność!
Trygon Marsa i Wenus oznacza, że w biurze nie będziesz szukać już tylko zagubionych faktur, ale też… prawdziwej miłości. Czy okaże się nią nieśmiały Andrzej z Procurementu? A może czarująca Wanda z Obsługi Floty? Rozglądaj się bacznie, a już niedługo połączysz życie zawodowe z życiem prywatnym! Nie zapominaj jednak o zadaniach HRowca, a zanim się zakochasz – przeprowadź odpowiedni wywiad z kandydatem i zweryfikuj jego motywację!
Niezbędny gadżet na Q2: wizytówka z nowym zdjęciem – wiesz przecież, że promieniejesz, więc wykorzystaj to do odświeżenia swojego wizerunku biznesowego!
horosk-05
horosk-08
Wagi w Q2 mogą przeżyć małą destabilizację. Odbędzie się to w wyniku wypadku losowego – Excel przestanie działać i cały raport zniknie w czeluściach służbowego laptopa, CRM się zawiesi albo finalna wersja projektu zostanie zapisana w złym folderze, a później zagubiona. Nie martw się, Wago – to nic! Na niespodziankę odpowiedz niespodzianką – brak raportu w Excelu może być idealną okazją do opowiedzenia innym, jak fantastyczną robotę wykonujesz w swojej działce!
Niezbędny gadżet na Q2: funkcja autozapisywania i flipchart, na wypadek gdyby na spotkaniu laptop odmówił współpracy
„Czy tego Skorpiona coś ugryzło?” – będą zachodzić w głowę Twoi współpracownicy. W Q2 zwrócisz się ku sprawom materialnym: przypomnisz sobie o lunchu postawionym w grudniu koleżankom z działu, za który Asia i Jola nadal nie oddały pieniędzy. Zasypiesz dział kadr wnioskami o zwrot kosztów podróży, kartami paliwowymi i rozliczeniami wydatków służbowych. Na szczęście koniunkcja Merkurego i Urana sprawi, że nie zapędzisz się za daleko w swoich działaniach i utrzymasz swoją komunikację w dobrym, serdecznym tonie.
Niezbędny gadżet na Q2: oczywiście kalkulator! Najlepiej kieszonkowy – możesz pożyczyć go od koleżanki z działu Księgowości i oddać w Q3.
horosk-09
horosk-11
W Q2 głowę Strzelca będą zaprzątać kwestie sprzed lat. Czy kandydat z którym rozmawiałem 2 lata temu otrzymał ode mnie feedback, czy nie? Co z tą umową, która miała być przedłużona rok temu, ale chyba nikt tego nie zrobił? To wszystko zasługa Jowisza w Skorpionie – ale ten tranzyt minie, a odgrzebane faktury mogą przynieść nowe, cenne informacje o obecnych zadaniach. Zwróć szczególną uwagę na zieloną teczkę w szafce w kącie!
Niezbędny gadżet na Q2: lupa i czapka Sherlocka Holmesa.
W Q2 w końcu spełni się długo wyczekiwana myśl o awansie. Tak, Koziorożcu, ten moment wreszcie nadejdzie! Rzadka koniunkcja wolno poruszających się planet sprzyja Twoim planom zawodowym. Wstrzymaj się tylko z aktualizacją statusu na Linkedinie – możesz wzbudzić zazdrość w kolegach i koleżankach z działu. Te Koziorożce które nie myślały o awansie zostaną docenione w inny sposób: na przykład wybrane na bohatera firmy w ramach akcji PracujeBoLubie.pl.
Niezbędny gadżet na Q2: kosmetyczka, na wypadek gdyby Koziorożec został nieoczekiwanie zaproszony na nagranie filmu korporacyjnego jeszcze tego samego dnia. W niej: puder i chusteczki odświeżające.
horosk-07
horosk-12
W Q2 Wodnik stanie się obrońcą uciśnionych. Każdy kandydat i dostawca z którym się zetknie będzie wydawał się na swój sposób wartościowy – nawet jeżeli w ogóle nie pasuje do profilu, a warunki finansowe które oferuje zdecydowanie nie wpisują się w budżet. Wodniku, to tylko Neptun w Rybach! Uważaj, żeby Twoje idealistyczne ciągoty nie przełożyły się na pochopne decyzje kadrowe.
Niezbędny gadżet na Q2: towarzystwo krytycznej koleżanki spod znaku Skorpiona, która skutecznie odwiedzie Cię od zbyt śmiałych decyzji.
Jowisz znajduje się w bliskim Ci żywiole wody. Oznaczać to może tylko jedno – teraz jest czas do działania! Chwyć za teczkę niewydzwonionych CV, odgrzej stare kontakty na LinkedInie, zapisz się na HRcamp – teraz masz w sobie moc do zmian. Zaproponuj innym pomysł, który już od jakiegoś czasu siedział Ci w głowie – może to właśnie będzie klucz do sukcesu Twojej firmy w roku 2018?
Niezbędny gadżet na Q2: Notatnik na świetne pomysły z kolorowymi zakładkami. Nie pytaj po co są zakładki – na pewno Ci się przydadzą.

horosk-02

A teraz już na poważnie! W Q2 2018 życzymy Wam predykcji, strategii i prognoz opartych na czymś więcej niż gwiazdy. HRowcom i EBowcom którzy wybierają metodę „szklełka i oka” rekomendujemy sprawdzenie pierwszego w Polsce audytu marki pracodawcy opartego na wskaźnikach – EBnavi.com.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0