Well-being leaderów oczami ekspertów! – podsumowanie

3 października 2017 w hotelu Sound Garden w Warszawie odbyła się pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja w obszarze well-being dla liderów i pracowników firm pt. „Well-Being w Biznesie”. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar przekazał wyrazy poparcia dla idei konferencji, a dla uczestników spotkania – serdeczne pozdrowienia i życzenia owocnych obrad.

W trakcie konferencji wystąpili wybitni polscy i międzynarodowi prelegenci z dziedziny leadershipu, well-being, wellness, szczęścia w pracy, mindfulness, stresu, zdrowia fizycznego i psychicznego, a także praktycy biznesu i przedsiębiorczości.

– Well-Being to wciąż nowy trend w zarządzaniu. Cieszę się z tego, że każdy z prelegentów wniósł swoje spojrzenie na well-being, przyczyniając się do stworzenia jego pełniejszego obrazu: od świadomego przywództwa, dobrego życia dla pracowników, dostawców i klientów, po dobrostan fizyczny, psychologiczny i społeczny człowieka w miejscu pracy – podkreśla organizatorka konferencji Ewa Stelmasiak.

O czym mówili prelegenci? John W. Travis – twórca ruchu wellness w USA, lekarz, autor modeli zdrowia i dobrostanu przedstawił całościowe, wielowymiarowe podejście do wellness podkreślając rolę więzi z drugim człowiekiem dla tworzenia dobrego życia. Ray Martin – coach i mentor dla liderów opowiedział o zasadach Mądrego Przywództwa w oparciu o empatię i współpracę. Andrzej Jeznach – biznesmen, autor i coach podzielił się swoim doświadczeniem w zakresie tego jak dobre życie pracowników dostawców i klientów przekłada się na wyniki firmy, zaś Ewa Kempisty-Jeznach – dr n.med., specjalista chorób wewnętrznych, medycyny męskiej i holistycznej opowiadała o sposobach walki ze stresem takich jak sen, seks i system odżywiania. Halina Piasecka – psycholog biznesu reprezentująca Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową mówiła zaś o tym jak ważne są w miejscu pracy trzy filary: duma, zaufanie i uznanie, a także autentyczny kontakt z drugim człowiekiem. Ewa Stelmasiak – pierwszy w Polsce certyfikowany coach wellness oraz założycielka The Wellness Institute omówiła temat zarządzania programami well-being dla liderów i pracowników: czym są, jak nimi zarządzać i jak mierzyć ich rezultaty. Dyrektor programowy Sundao Master Yu, Jae-Sheen, a także SooJin Kim – artystka, współprowadząca program Sundao podkreślali by swój dobrostan budować nie w oparciu o zewnętrzne standardy, ale o głęboki kontakt z samym sobą.

– Troska o well-being pracowników i dbałość o wzajemną relację pracodawcy i pracownika, są przejawem świadomości pracodawcy, ale są też opłacalne dla firmy. Programy well-being mogą mieć na celu zwiększanie efektywności pracowników, budowanie ich lojalności i zaangażowania, a także zapobieganie ryzykom absencji chorobowych i biernej obecności, które stanowią realny koszt dla wielu firm – podkreśla Ewa Stelmasiak, organizatorka konferencji i założycielka The Wellness Institute.

 

Konferencja jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych organizacji, które szukają sposobów na budowanie atrakcyjnych środowisk pracy, bo zależy im na lojalności i zaangażowaniu swoich pracowników. Konferencja to także okazja, by zyskać inspirację do dalszych działań w sferze osobistej i zawodowej.

Organizatorem pierwszej, międzynarodowej konferencji „Well-Being w Biznesie” jest The Wellness Institute (wellnessinstitute.pl). Kolejna edycja już za rok (www.wellbeingconference.pl).

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0