Kariera HRKnow HowKomunikacjaNarzędziaPressroomRekrutacjaRozwijaj sięRozwójStrategia

Rób karierę zawodowo. Rusza kampania wizerunkowa zawodu rekrutera!

Według badań Employer Branding Institute pracownicy branży rekrutacyjnej za kluczowe kompetencje dla osiągnięcia sukcesu w tym obszarze uznają przede wszystkim zacięcie sprzedażowe, komunikatywność i otwartość. Jednocześnie głównym skojarzeniem kandydatów z doświadczeniem w sprzedaży jest skomplikowana, psychologiczna ocena kandydata. Polskie Forum HR wraz z dziewięcioma firmami rekrutacyjnymi postanawia obalić ten mit w szerokiej kampanii wizerunkowej – „Rób karierę zawodowo”.

Tajemniczy konsultant 360

Głównym celem kampanii jest przekonanie sprzedażowców, że branża rekrutacyjna to ciekawe i rozwojowe miejsce pracy. Przeciętny kandydat nie kojarzy żadnej marki firmy rekrutacyjnej, a stanowiska typu konsultant 360 czy specjalista ds. rekrutacji nic mu nie mówią, mimo że spełnia większość wymagań stawianych przed nim w ofercie. Pomimo poczucia kandydatów, że praca w rekrutacji nie jest czymś dla nich, ich deklarowane potrzeby są zbieżne z elementami oferowanymi w branży. Istotnym elementem dla osób z doświadczeniem w sprzedaży jest poczucie wpływu na jakość produktu i sensu, samodzielność, a także budowanie portfela klientów, praca dla stabilnego, solidnego pracodawcy o wysokim prestiżu.

Rób karierę(y) zawodowo

Kampania nie tylko ma na celu zachęcanie kandydatów do zapoznania się z branżą i aplikację, ale także pokazanie realnych zadań rekrutera, który w codziennej pracy łączy dwie perspektywy -– klienta, którego pozyskuje, kontaktuje się z nim, bada jego potrzeby oraz kandydata, z którym buduje relacje, sprawdza jakie ma kwalifikacje, a także przekonuje do podjęcia pracy w właściwym dla niego miejscu. W tym procesie na każdym kroku niezbędne są umiejętności sprzedażowe – zarówno w kontakcie z klientem, jak i kandydatem.
Istotnym elementem sprzedaży i rzadko pokazywanym w usługach rekrutacyjnych jest uczestnictwo nie tylko w budowaniu biznesu klienta, któremu konsultant pomaga w pozyskaniu najlepszych talentów na rynku, ale też wsparcie kandydata w jego wyborach zawodowych i współtworzenie jego kariery.

Aby dowiedzieć się więcej na temat pracy w branży rekrutacyjnej zapraszamy na: www.robkariere.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0