Warszawskie Dni Rekrutacji 2016 – sprawdź, co się działo!

cover_poprawka-02

Piąta edycja Warszawskich Dni Rekrutacji już za nami! Sprawdźcie, co działo się 18 i 19 lutego na Akademii Leona Koźmińskiego!
 
Towarzystwo w tym roku dopisało, aule Akademii Leona Koźmińskiego wypełnił tłum ok. 400 gości otwartych na nową dawkę wiedzy, inspiracji i kontaktów. Dziękujemy, że byliście z nami! 🙂 Przyszłość HR, nowoczesność, innowacja – w tym roku postawiliśmy na najnowsze trendy, które będą obowiązywać przez najbliższe lata w branży HR. Przypomnijmy, co działo się podczas tegorocznej edycji WDR-ów.
 
Konferencję rozpoczęliśmy wystąpieniem naszego gościa specjalnego: Kamila Glenszczyka z firmy Google. Pan Kamil przedstawił słuchaczom ciekawy Case Study, o tym jak workstyle może wpływać na nasz styl życia oraz zwiększył apetyt naszych słuchaczów na kolejne prelekcje 🙂
 
Następnie nadszedł czas na kolejny, specjalny punkt naszego programu – panel dyskusyjny dotyczący wyników przygotowanego przez nasz zespół raportu: Narzędzia Przyszłości HR. Panel moderowała dr Barbara Zych (Employer Branding Institute), która poprowadziła ciekawą dyskusję z zaproszonymi przez nasz portal goścmi: Monika Sońtą, Katarzyną Borowicz, Alicją Arndt (GoldenLine & GazetaPraca.pl), Filipem Tomaszewskim (Pracowania Gier Szkoleniowych), Maciejem Wituszyński (Shell), Michałem Galbarczykiem (Alta) oraz Marcinem Orocz (BPSC SA). W trakcie spotkania zostały omówione najważniejsze wnioski z przeprowadzonego wcześniej badania dotyczącego przyszłości narzędzi wykorzystywanych w branży HR i kierunku, w którym zmierza zapotrzebowanie działu zasobów ludzkich. Podczas panelu wywiązała się interesująca dyskusja na temat przyszłych hr-owych trendów, obszarów, które będą najsprawniej rozwijać się w organizacjach, aktualnie używanych narzędzi HR oraz tych, które będą wykorzystywane w najbliższej przyszłości branży.
 
Po panelu dyskusyjnym rozpoczęły się prelekcje z podziałem na specjalistyczne ścieżki tematyczne: Nowe Formy HR, Employer Branding, oraz Narzędzia i Technologie. Uczestnicy konferencji stanęli przed trudnym wyborem tematów oraz marek, o których chcieliby dowiedzieć się więcej. W tym roku zaprosiliśmy przedstawicieli firm takich jak: GoldenLine i GazetaPraca.pl, Shell, Microsoft, PKP, Poczta Polska, mbank, Orange Polska, Netguru, MerixStudio, EY Polska, Bank Millenium, Emplocity i innych. Uczestnicy mieli okazję posłuchać m.in. o: nowych formach rekrutacji i komunikacji w organizacjach, innowacyjnych strategiach i narzędziach wykorzystywanych w działach IT, skutecznym budowaniu marki, trendach employer brandingowych oraz onboardingu.
 
Nie zabrało wystąpień rozładowujących atmosferę i podtrzymujących dobry nastrój wśród słuchaczy na sali. Duże zainteresowanie i dobry humor wzbudziły prelekcje Moniki Czaplickiej i Rafała Febera – założycieli jednych z najpopularniejszych fanpage’ów FB: „Kryzysy social media wybuchają w weekendy” oraz „Mordor na Domaniewskiej”.
 
Warto również wspomnieć także kameralnej imprezie Noc BohaterówHR, evencie, zorganizowanym już po raz trzeci, tym razem w kameralnym lokalu I-view-meetings, w którym stworzyliśmy przestrzeń na zapoznanie się bliżej i sympatyczny networking przy lampce dobrego wina. 🙂 Mieliśmy także okazję przedstawić i nagrodzić tych, którzy zasłużyli na miano HR-owych Bohaterów minionego roku. Podczas naszej skromnej gali zostały ogłoszone wyniki konkursu Bohaterowie HR. Laureaci zostali wybrani przez nasze wyjątkowe jury, których sylwetki przedstawiliśmy na stronie naszej konferencji. Listę tegorocznych zwycięzców znajdziecie TUTAJ.
 
Konferencję zakończyliśmy symulacją biznesową w formie gry – “Tree of Life” przygotowaną przez Pracownię Gier Szkoleniowych. To autorska gra symulacyjna dotycząca zmiany, której fabuła opierała się na epickiej historii powstania świata. Uczestnicy gry stanęli przed wyzwaniem indywidualnego podejmowania decyzji, negocjowania oraz aktywnego dążenia do realizowania zadań grupy. Gra stworzyła uczestnikom kontekst do tego, by poczuć wpływ i wartość współpracy członków zespołu na wspólny efekt. Można było przekonać się jak ważna jest rola lidera, a także tego jakie posiadamy umiejętności negocjacyjne. Miłym zaskoczeniem było dla nas obserwowanie dynamicznego rozwoju akcji, emocji, jakie budzi rywalizacja i podejmowanie wyzwań a także ogromnego zaangażowania nieznających się wcześniej osób. 😉
 
Dziękujemy za Waszą obecność, pozytywny feedback i energię! Podziękowania należą się także naszym Partnerom, którzy wspierali nas podczas konferencji:
 
Partner konferencji: Akademia Leona Koźmińskiego
 
Partnerzy główni: GoldenLine, Employer Branding Institute, Emplocity
 
Partnerzy: Pracownia Gier Szkoleniowych, Alta
 
Patroni medialni: Polskie Forum HR, GazetaPraca.pl, Praca.pl,, Miesięcznik benefit, HR z pasją,, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia,, infoPraca, Magazyn Rekruter, Strategie i Biznes, QBusiness, Most Wanted, Grupa Jobs.pl, Personel i Zarządzanie
 
 
_DSC2139
 
_DSC2133
 
_DSC2148
 
_DSC2387
 
Niedługo przedstawimy bliżej sylwetki tegorocznych Warszawskich Dni Rekrutacji w cyklu artykułów „Postaci WDR”. Więcej zdjęć z konferencji znajdziecie na naszym fanpage’u FB.
 
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0