[4.12.2015] Gospodarka i rynek pracy a imigranci w perspektywie roku 2030, Wrocław

baner_hr (1)

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, OTTO Workforce i Gazeta Wyborcza zapraszają na międzynarodową konferencję dotyczącą polskiej gospodarki, rynku pracy i imigrantów zarobkowych w perspektywie 2030 roku, która odbędzie się 4 grudnia we Wrocławiu w siedzibie WSH przy ul. Ostrowskiego 22. Organizatorzy otwierają dyskusję biznesu i nauki na temat przyszłości polskiego rynku pracy w perspektywie powiększającej się przepaści w zatrudnieniu oraz nieuniknionej imigracji, w celu wygenerowania konkretnych rozwiązań tego kluczowego problemu.
 
Rynek pracy w Polsce przechodzi rewolucję. Z rynku pracodawcy coraz gwałtowniej zmienia się w rynek pracownika. Niekorzystne zmiany demograficzne oraz nieustająca emigracja będę systematycznie pogłębiać problem pracodawców z zatrudnianiem pracowników. W 2030 roku na rynku pracy będzie dostępnych 3 miliony mniej Polaków niż obecnie, a potrzeby gospodarki będą rosły. Przed pracodawcami w Polsce stoi wyzwanie w postaci uzupełniania luk w zatrudnieniu nie tylko na pracowników niższego szczebla, ale również specjalistów. Rozwiązaniem jest imigracja zarobkowa. To imigranci w ciągu najbliższych 15-30 lat będą współtworzyli polski PKB.
 
Celem konferencji Gospodarka i rynek pracy a imigranci w perspektywie 2030 roku jest odpowiedź na pytanie, co czeka polski rynek pracy za piętnaście lat, jak duże będzie zapotrzebowanie przedsiębiorców na pracowników, które rynki europejskie będą w stanie uzupełniać luki w zatrudnieniu w Polsce, czy imigranci z Ukrainy są przyszłością polskiego rynku pracy? Imigracja to szansa, ale również wyzwania. Co dobrego możemy czerpać z doświadczeń Niemiec i Holandii?
 
Wśród zaproszonych prelegentów są: Dr Stanisław Kluza – Minister Finansów w rządzie Kazimierza Marcinkiwicza, Tomasz Prusek – dziennikarz i wiceszef działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”, Erik de Jong – ekspert ds. międzynarodowego rynku pracy OTTO Workforce oraz Dr. Martin Koppernock – Kierownik Referatu ds. Polityki Społecznej Ambasady Republiki Federalnej Niemiec.
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji. Udział jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja poprzez stronę www.polska2030.info.
 
Główne problemy poruszane w czasie konferencji:

 • co czeka polski rynek pracy za piętnaście lat,
 • jak duże będzie zapotrzebowanie przedsiębiorców na pracowników,
 • które rynki europejskie będą w stanie uzupełniać luki w zatrudnieniu w Polsce,
 • czy imigranci z Ukrainy są przyszłością polskiego rynku pracy.
   
   
  Międzynarodowa konferencja – Gospodarka i rynek pracy a imigranci w perspektywie roku 2030
   
  Termin: 4 grudnia 2015 r
  Miejsce: Wrocław, Wyższa Szkoła Handlowa, ul. A. Ostrowskiego 22
  Organizatorzy: Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, OTTO Workforce Polska
  Partner strategiczny: Gazeta Wyborcza
  Strona konferencji i bezpłatna rejestracjawww.polska2030.info.
   
   
  Patroni medialni: HRstandard.pl, Money.pl, Personel i Zarządzanie,
  Patroni honorowi: Konsul Honorowy Ukrainy, Business Center Club, Związek Pracodawców Dolnego Śląska, Inicjatywa Mobilności Pracy, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Kolegium Europy Wschodniej

   
   
  Źródło: OTTO Workforce Polska
   
   
   

 • Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

  Skomentuj

  Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

  Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

  Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

  Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

  Share This
  HRstandard.pl
  Login/Register access is temporary disabled
  Compare items
  • Total (0)
  Compare
  0