Employer BrandingKnow HowKomunikacjaNarzędziaPressroomRekrutacjaRozwójStrategiaTrendy

5 efektów przeprowadzania kreatywnych rekrutacji

parked-bike

Dzisiejszy rynek pracy wymaga od pracodawców, chcących przyciągać do swoich struktur najlepszych pracowników, nietypowych rozwiązań i nowych form, które staną się uzupełnieniem sztampowych ogłoszeń pojawiających się na portalach oferujących zatrudnienie. Nic dziwnego, skoro coraz częściej spotykamy się ze stwierdzeniem, według którego, rekrutacja przestała być tylko ogłoszeniem i rozmową, ale zaczęła wpływać na budowanie marki pracodawcy i świadomości przyszłych pracowników.
 
Case study z Kielc
 
Nie pizza, nie zakupy, ale PRACA Z DOSTAWĄ DO DOMU – to sposób na ożywienie kieleckiego rynku pracy, dzięki, któremu stworzono platformę łączącą pracodawców i kandydatów w niespotykany dotychczas sposób. Agencja Zatrudnienia CRAFTS uruchomiła stronę internetową www.pracazdostawadodomu.pl za pomocą, której kielczanie mogli zamówić bezpłatnie, dostępne w regionie (i nie tylko) oferty pracy, z dostawą pod wskazany adres.
 
Z pomocą lokalnych mediów oraz urzędu pracy, firma dotarła zarówno do kandydatów, którzy zgłosili chęć skorzystania z akcji, jak i do pracodawców, którzy przekazali jej swoje oferty pracy. Broszura dostarczana do kielczan w ramach akcji, zawierała dodatkowo teksty z poradami rekrutacyjnymi oraz wzory dokumentów aplikacyjnych. Wszystko po to, aby przekazane w ramach akcji materiały mogły służyć mieszkańcom miasta jak najdłużej. W przesyłce nie zabrakło również upominków od firmy. Na terenie Kielc, przygotowane w ramach akcji pakiety, rozwozili kurierzy CRAFTS, korzystający z różnych środków lokomocji. Największym powodzeniem wśród członków zespołu projektowego, propagującego zdrowy tryb życia, cieszył się jednak rower.
 
Równolegle na kieleckim deptaku zorganizowana została giełda pracy na świeżym powietrzu, w ramach, której funkcjonowała Strefa Przyjaznej Rekrutacji. Przez cały dzień, wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z porad profesjonalnych rekruterów w zakresie: tworzenia dokumentów aplikacyjnych, przygotowania się do rozmów o pracę, a także nowoczesnych form rekrutacji. Odpowiedzi na wszystkie nurtujące kielczan pytania udzielali specjaliści oraz asesorzy firmy.
 
Jak to się skończyło?
 
PRACA Z DOSTAWĄ DO DOMU to akcja, która okazała się być trafionym sposobem na:
 
1. ożywienie lokalnego rynku pracy i pokazanie otwartości pracodawców na spotkania z kandydatami nie tylko w pokoju rekrutacyjnym;

2. stworzenie alternatywnej formy komunikacji między pracodawcami, agencją pracy, a kandydatami;

3. przeprowadzenie szeroko zakrojonej rekrutacji z wykorzystaniem nietypowej formy dotarcia do kandydatów;

4. poinformowanie osób obecnych na rynku pracy o trendach i nowościach związanych z procesem poszukiwania pracy;

5. korzyści Employer Brandingowe i marketingowe – budowanie pozytywnego wizerunku firmy w oczach potencjalnych pracowników oraz Klientów.
 

Wydarzenie trafiło do szerokiego grona odbiorców poszukujących pracy oraz chcących zmienić swoją dotychczasową ścieżkę kariery zawodowej. Wśród odbiorców akcji znalazły się osoby, które aktywnie śledzą kielecki rynek pracy. Wychodzenie do kandydatów, wśród wielu wymienionych już zalet, ma jeszcze jeden atut, którym jest naturalność i brak stresu związanego z rozmową rekrutacyjną, co pozwala na lepsze poznanie przyszłych pracowników.
 

Kreatywne rekrutacje jeszcze kilka lat temu były czymś zaskakującym i niezwykłym. Dziś spotyka się je w niemal wszystkich branżach. Już dawno doszliśmy do wniosków, że zrekrutowanie wartościowego pracownika nie może ograniczać się do najbardziej przewidywalnych pytań i zadań. Dlatego, chcąc pracować z najlepszymi w swoim fachu trzeba podjąć odpowiedni wysiłek, aby do nich dotrzeć.
 
 
Autorka: Teresa Bęben, CRAFTS
 
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0