Najnowsze trendy w codziennej motywacji

hrstandard

Pracodawcy często stoją przed dylematem, jaki system motywacyjny zaproponować pracownikom, biorąc pod uwagę ich wiek, stanowisko, staż pracy. Samo wynagrodzenie już nie wystarcza. Czy na rynku świadczeń pozapłacowych jest rozwiązanie, które spełni te oczekiwania? Programy motywacyjne wzbogaciły się o platformę oszczędnościową. Z tym narzędziem firmy trafiają w zainteresowania wszystkich pracowników, a także podążają za najnowszymi trendami.
 
Idea tzw. employee savings funkcjonuje z powodzeniem w USA i Wielkiej Brytanii od kilku lat i zyskuje kolejnych zwolenników. Na ten sukces wpływają możliwość podejścia do wszystkich pracowników w indywidualny i elastyczny sposób oraz rosnące zainteresowanie ofertami promocyjnymi w internecie. Jak wskazują wyniki raportu „Kupuję w Internecie 2014” Izby Gospodarki Elektronicznej, ok. 60 proc. internautów szuka ofert zniżkowych i robi zakupy właśnie on-line, a w ciągu ostatnich pięciu lat liczba ta wzrosła aż o 43 proc. Każda grupa wiekowa jest aktywna w sieci, poszukując różnych towarów w atrakcyjnych cenach. Najbardziej popularnymi kategoriami są: odzież, sprzęt RTV/AGD i komputerowy, perfumy i kosmetyki oraz asortyment dla dzieci. Istotną korzyścią platform motywacyjnych jest zaspokojenie powyższych oczekiwań, a nawet wyjście im naprzeciw. To także wygoda i łatwość użytkowania oraz wiele atrakcyjnych zniżek i promocji dostępnych przez całą dobę, bez konieczności wychodzenia z domu.
 
Sprostaj wszystkim potrzebom pracowników
 
Pracodawca, decydując się na wprowadzenie platformy oszczędnościowej ClubCodes firmy Edenred dla swoich pracowników, zwiększa ich siłę nabywczą, co w efekcie buduje pozytywny wizerunek firmy i wyróżnia ją na tle innych organizacji. Ponadto, firma trafia do zwolenników nowoczesnych sposobów robienia zakupów, jak również do osób o tradycyjnych przyzwyczajeniach. Na platformie bowiem znajdują się oferty dostępne on-line i specjalne zniżki do wykorzystania w sklepach stacjonarnych. Pracownik otrzymuje stały dostęp do unikatowych ofert oraz szerokiego wachlarza produktów i usług, dzięki czemu zaspokaja codzienne potrzeby, spełnia marzenia i organizuje czas wolny, a przede wszystkim oszczędza nawet do kilkuset złotych miesięcznie.
 
Wyprzedzaj trendy
 
Platforma oszczędnościowa stanowi ciekawe uzupełnienie dla tradycyjnych świadczeń pozapłacowych, tym bardziej, że oferty wyróżniają się spośród tych dostępnych na rynku. Pracodawcy i pracownicy otrzymują wyjątkowe propozycje skierowane tylko do nich.
 
 
Autorka: Izabela Supeł
Dyrektor marketingu w Edenred Polska

 
 
Dowiedz się więcej o Club Codes: KLIKNIJ TUTAJ
 
 
 

Tagi:

1 komentarz

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled