Postaci WDR – Aleksandra Komosińska, Akademia Leona Koźmińskiego

postaci_wdr_2

„Z moich obserwacji, jak i dotychczasowej współpracy z firmami wynika, że pracodawcy mają już wypracowane sposoby rekrutacji kandydatów generacji Z. Jedyne na co chciałabym zwrócić uwagę, to fakt, że warto podkreślać te aspekty, na które osoby z generacji Z najbardziej zwracają uwagę.” mówi Aleksandra Komosińska, prelegentka WDR 2015, która udzieliła nam wywiadu dzieląc się spostrzeżeniami na temat młodych osób stawiających swoje pierwsze kroki w biznesie. Czego absolwenci oczekują od pracodawców?

 
_TZN9153-Edit-1

Aleksandra Komosińska – Absolwentka Psychologii ze specjalnością z psychologii organizacji i pracy. Ukończyła również studia podyplomowe Coaching profesjonalny oraz Zarządzanie kompetencjami pracowników. W Biurze Karier i Współpracy z Absolwentami zajmuje się relacjami z pracodawcami, budowaniem ich marki na uczelni, organizacją wydarzeń skierowanych do studentów oraz koordynacją spraw związanych ze współpracą z firmami partnerskimi.
 
 
 
 
Czy może Pani przytoczyć kluczowe tezy Pani wystąpienia podczas WDR 2015?
 

Aleksandra Komosińska: Moja prezentacja skupiała się na podzieleniu się dobrymi praktykami współpracy z biznesem i przedstawieniu naszych dwóch programów partnerskich z Citi i Orange oraz pokazaniu, jakie korzyści z partnerstwa mają przede wszystkim firmy.
 

Korzyści wynikające z partnerstwa to:
• dobrze przygotowany do wejścia na rynek pracy absolwent, który posiada wiedzę akademicką i praktyczną.
• możliwość zatrudnienia przez partnerów najlepszych i wyróżniających się studentów, docelowo absolwentów.
• realny wpływ firmy partnerskiej na kształtowanie programu studiów.
 

Poza programami partnerskimi firmy mogą współpracować z Biurem Karier i Współpracy z Absolwentami Akademii Leona Koźmińskiego również w innej formie. Chcemy, aby wszystkie działania, które możemy podjąć razem z pracodawcami, były jak najlepiej dostosowane do ich potrzeb. To, co wyróżnia nas jako Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami, to indywidualne podejście do każdego pracodawcy uwzględniające jego potrzeby oraz poznanie wzajemnych oczekiwań odnośnie współpracy.

 
Jakie trendy w obszarze współpracy uczelni z biznesem będą dominować w 2015 roku?
 

Aleksandra Komosińska:To, co prezentowałam podczas mojego wystąpienia na konferencji WDR, czyli zainteresowanie firm programami partnerskimi, to według mnie nowopowstały trend, który będzie się rozwijał. My, jako uczelnia, odnotowujemy coraz większe zainteresowanie firm włączeniem się w programy partnerskie. Jednak poza programami partnerskimi obserwujemy coraz większe zainteresowanie firm systemem rekomendacji studentów na oferowane przez pracodawców stanowiska zarówno pracy, jak i praktyk.

 
Jak podejść do procesu rekrutacji kandydatów generacji Z – urodzonych po 1995 roku?
 

Aleksandra Komosińska: Z moich obserwacji, jak i dotychczasowej współpracy z firmami wynika, że pracodawcy mają już wypracowane sposoby rekrutacji kandydatów generacji Z. Jedyne na co chciałabym zwrócić uwagę, to fakt, że warto podkreślać te aspekty, na które osoby z generacji Z najbardziej zwracają uwagę. Bardzo często słyszę, że są to osoby, które nie są zaangażowane. Nie mogę się z tym zgodzić. Są oni gotowi inwestować swój czas i zaangażowanie, jeśli pracodawcy będą oferować im coś w zamian – nawet w przypadku staży/praktyk nieodpłatnych. Dlatego też, warto podkreślać możliwości rozwoju w miejscu potencjalnego zatrudnienia. Niekoniecznie rozwój ten musi być związany z awansem a bardziej z możliwością uczestniczenia w różnego rodzaju szkoleniach czy też w nowych i samodzielnych projektach/zadaniach. Mogą być to niewielkie projekty, ale ważne jest, aby młodzi mogli zrealizować je od początku do końca samodzielnie pod okiem osoby, która będzie ich wdrażała do samodzielnej pracy czy też pracy firmie.

 
Co Panią najbardziej motywuje w pracy?
 

Aleksandra Komosińska: Nowe wyzwania, które będą wzbogacały moją wiedzę i doświadczenie oraz, dzięki którym będę miała możliwość rozwijania się, co następnie może przekładać się na większą efektywność w mojej pracy.

 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0