Pracodawco zaoszczędź na składkach ZUS

pns
Wraz ze zmieniającymi się nawykami spożywania posiłków w trakcie pracy oraz wzrastającą potrzebą firm na zwiększanie siły nabywczej swoich pracowników, zauważa się rosnący trend w kierunku dofinansowania posiłków.
 
Przerwa na posiłek jest bardzo ważna dla samych pracowników i dla efektywności ich pracy. Dzięki dofinansowaniu wyżywienia zatrudnieni mogą zregenerować się, spożywając posiłek w trakcie pracy. Nie bez znaczenia jest forma przekazania takiego świadczenia. Firmy preferują rozwiązania proste w obsłudze, które sprawdzają się w efektywnym zarządzaniu budżetem przeznaczonym na programy motywacyjne. Atrakcyjnym narzędziem są karty lunchowe. Pracownik otrzymuje kartę lunchową raz, a o wysokości doładowania decyduje pracodawca, mając możliwość wielokrotnego zasilania kart na różne kwoty jednym przelewem. Eliminuje to konieczność comiesięcznego wydawania zatrudnionym np. bonów, kuponów lunchowych a tym samym oznacza oszczędność czasu pracy dla działów HR i administracji.
 
Pracownik je to, co lubi
 
Firma, która przekazuje zatrudnionym dofinansowanie posiłków na karcie lunchowej, wyraża troskę o jakość pracy swojego zespołu, pozostawiając jego członkom swobodę wyboru posiłku, miejsca i czasu jego spożywania. Dzięki temu pracownik może skorzystać z przerwy na lunch i wyjść do pobliskiej pizzerii lub restauracji, zamówić posiłek do biura przez Internet lub kupić kanapkę od „Pani lub Pana kanapki”. Natomiast pracodawca ma pewność, że środki przeznaczone na posiłek zostaną wydane zgodnie z ich przeznaczeniem i regulacjami prawnymi. – Karty lunchowe Ticket Restaurant® są akceptowane w dużej sieci placówek, ponad 55 tys. w całej Polsce, w punktach, gdzie można nabyć posiłki, takich jak: restauracje, pizzerie, bary szybkiej obsługi, piekarnie, stołówki firmowe, itp. – wyjaśnia Henrietta Varju, zastępca dyrektora zarządzającego, członek zarządu w Edenred Polska. – Posiłki można również zamówić przez Internet, co przy zimowej aurze jest bardzo wygodne dla pracownika – dodaje.
 
Pamiętaj o zwolnieniach – ZUS
 
Karty lunchowe, oprócz oczywistych korzyści dla pracowników, przynoszą także wymierne oszczędności pracodawcom. Obowiązujące regulacje prawne przewidują, że wartość środków przekazanych na karcie lunchowej jest wolna od składki ZUS do 190 zł miesięcznie, co w przypadku firmy zatrudniającej 100 osób daje oszczędność w wysokości ponad 45 tys. zł rocznie (patrz § 2 ust. 1 pkt 11 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, Dz. U. Nr 161, poz. 1106 ze zm.). Warto też wiedzieć, że wartość doładowania kart lunchowych wydanych pracownikom będzie dla firmy kosztem uzyskania przychodu. Ponadto wprowadzenie systemu dofinansowania wyżywienia pracowników opartego na kartach lunchowych pozwala pracodawcy zoptymalizować koszty, a ich wprowadzenie nie wymaga posiadania przez firmę funduszu socjalnego.
 
 
Autorka: Izabela Supeł, Dyrektor Marketingu w Edenred Polska
 
 
Dowiedz się więcej o dofinansowaniu posiłków: KLIKNIJ TUTAJ
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0