Ze świata HR – 6 przegląd mediów zagranicznych

ze_swiata_hr_baner-03
 
Po długim weekendzie wracamy do naszego HR-u za granicą. Co nowego? Będzie dużo o przyszłości – o planach, zmianach i realizacji celów. Znajdzie się też coś dla sympatyków szczęścia i miłości. Zapraszamy i zachęcamy do komentowania!
 
1. Najwięcej aplikacji spływa do firm około godziny 14ej
 
Niezwykle interesujące rezultaty badania SmartRecruiters wskazują na to, że wtorek to szczęśliwy dzień dla procesu rekrutacji, rekruterów i samych rekrutowanych. Dlaczego? Dowiecie się tego z artykułu Why Tuesday Is a Job Seeker’s Favorite Day, w którym znajduje się również odpowiedź na pytanie w oparciu o jakie dane tworzone są najnowsze kampanie rekrutacyjne. Po przeczytaniu będziecie także wiedzieć, który dzień jest najlepszy na poszukiwanie nowej pracy.
 
2. Przypowieść o aplikującym rekruterze
 
Jeff Newman, bloger i doświadczony rekruter, po 17 latach pracy w rekrutacji podejmuje decyzję o diametralnej zmianie w swoim życiu – pragnie przekonać się na własnej skórze jak to jest znaleźć się po drugiej stronie i zmierzyć się z zadaniem znalezienia nowej pracy. W swoim felietonie, który ukazał się na portalu Recruiting Daily, opisuje własne zmagania i dzieli się w wyjątkowo osobisty sposób swoimi przemyśleniami zrodzonymi na drodze do celu.
 
3. Dlaczego warto postować w social media?
 
W sieci pojawiła się informacja o tym, że odkąd na portalach społecznościowych takich jak: LinkedIn, Twitter czy Facebook udostępniane są oferty pracy, zasięg odbiorców a tym samym potencjalnych pracowników, znacząco się rozszerzył. W artykule 3 Reasons to Invest in Posting and Promoting Job Ads on Social Media przeczytacie dlaczego 93% rekruterów wykorzystuje lub planuje wykorzystać tego typu wsparcie swoich podstawowych działań i dlaczego Facebook ma więcej wideo odtworzeń od Youtube’a!
 
4. Biuro przyszłości
 
W jaki sposób Giganci z Doliny Krzemowej kształtują miejsce pracy, w którym będziemy pracować w przyszłości? Tego dowiecie się przyglądając się bardzo ciekawej infografice, która jest prezentacją produktu myślenia strategicznego i wnikliwej analizy danych ludzi stojących za tajemniczo brzmiącą rewolucją “bleisure”. Ponadto, znajdziecie w niej odpowiedź na pytanie jakie technologie będą w pracy najchętniej wykorzystywane w ciągu 5 najbliższych lat.
 
5. Praktyczny, zabawny i ludzki
 
Mimo, że mamy nadzieję iż wciąż jeszcze czytacie książki, a zwłaszcza te poświęcone tematyce HR, chcemy polecić Wam 5 zagranicznych HR blogów, które obfitują w nowe inspiracje. Zostały one wyłonione w oparciu o ankietę stworzoną przez portal SHRM i opublikowaną na portalu LinkedIn. Okazuje się, że najbardziej atrakcyjne blogi to te: praktyczne, zabawne i ludzkie. Sami korzystamy z dwóch źródeł wymienionych w HR Blogs You Love i z satysfakcją oddajemy je w Wasze ręce.
 
 
Autorka: Monika Sołtysiak
 
 
CZYTAJ TEŻ: Ze świata HR – 5 przegląd mediów zagranicznych
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0