Dlaczego warto zatrudnić borsuka?

badger-44202_1280
 
Zapewne każdy człowiek znajduje w sobie wady czy też zalety, które w codziennym życiu przypisywane są zwierzętom. Istnieje wiele typologii i prób kategoryzacji osobowości i nie trzeba zbyt długo szukać, aby w sieci trafić na testy, które nasze cechy charakteru przypiszą do motyli, lwów lub leniwców. Oglądając ostatnio kilka różnych filmów przyrodniczych doszłam jednak do wniosku, że na dzisiejszym rynku pracy najlepiej odnajdują się borsuki, a w zasadzie osoby, które są podobne do tego drapieżnego ssaka. Oto 4 powody dlaczego.
 

1. Jest elastyczny.

Borsuk umie się dostosować do zmiennej sytuacji na rynku pracy. Nie ogranicza się do poszukiwania pracy w jednej branży, ale szuka takich rozwiązań, które pozwolą mu wykorzystywać swoje umiejętności także pośrednio lub w nietypowy sposób na różnych polach lub stanowiskach. Dzięki temu jest uważany za kogoś uniwersalnego i twórczego, rozwiązującego nawet najbardziej złożone problemy.

2. Szybko się uczy…

…także na błędach, które idą w parze w jego pogoni za celem. Chociaż nowe wyzwania nie są dla niego niczym strasznym to zdarza się, że za szybko chce do czegoś dojść, nie zawsze dokładnie analizując wszystkie okoliczności danej sytuacji. Zdarzają mu się potknięcia, z których bardzo szybko potrafi się otrząsnąć i wyciągnąć odpowiednie wnioski, aby następnym razem podejść do problemu inaczej i osiągnąć zamierzony cel.

3. Pracę ma we krwi.

Pracowitość i pogarda dla lenistwa to jedne z największych borsuczych zalet. Osoby tego typu często całkowicie poświęcają się wykonywanym obowiązkom, ale nie przestają przy tym świadomie zarządzać swoją karierą. Ich zaangażowanie pozwala im na wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery i radzenie sobie z nowymi obowiązkami. Tak, jak borsuki są gotowe na niespodziewane zmiany, tak potrafią też wiele lat spędzić w jednym miejscu. Wszystko zależy od tego, czy są w nim doceniane.

4. Jest duszą firmy.

Choć przy pierwszym kontakcie sprawia wrażenie ekscentryka lub zdystansowanego introwertyka to tak naprawdę przy bliższym poznaniu okazuje się być duszą firmy, w której pracuje i skupia wokół siebie wielu sympatyków. Jako osoba bardzo rodzinna lubi otaczać się ludźmi i często nawiązuje bliskie relacje ze współpracownikami.
 
Borsuki kojarzą się nam głównie z apatią, nudą i ospałością, jednak gdy obserwujemy je przy pracy odkrywamy ich zupełnie inne – aktywne oblicze, które pokazuje, że potrafią maksymalnie wykorzystywać swój potencjał i konsekwentnie dążyć do swoich celów. Jak rozpoznać borsuka w procesie rekrutacji? Cóż, wystarczy pod warstwą stanowczości i powagi dojrzeć błysk w oku kandydata i jego pasję do pracy i stałego rozwoju.
 
 
Autorka: Teresa Bęben, CRAFTS
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled