CASE NR 2
ORGANIZACJA: Animex Sp. z o.o. – lider na polskim rynku mięsa i jego przetworów
WYZWANIE BIZNESOWE: W przedsiębiorstwie zaplanowano wdrożenie programu zarządzania talentami, które ma objąć ok. 70-100 pracowników firmy. Celem jest zatrzymanie w organizacji pracowników, którzy w największym stopniu przyczyniają się lub będą przyczyniać się do podniesienia jej wartości rynkowej. Jest to nowy projekt, który organizacja zamierza powtarzać co roku. Zakłada się, że program będzie oparty o indywidualne plany rozwojowe dla wytypowanych pracowników. Zakresem ma obejmować dwie ścieżki rozwojowe:
· Eksperta
· Menedżera
Do selekcji kandydatów do projektu organizacja zamierza wykorzystać m.in. narzędzia do diagnozy zdolności logicznego myślenia i umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.
PYTANIA:
1. Jakie inne narzędzia (odnoszące się do predyspozycji osobowościowych) można wykorzystać w rekrutacji pracowników do programu?
Organizacja obawia się użycia takich narzędzi jako selektorów – jak potem zakomunikować pracownikom wynik, który nie pozwolił na udział w programie zarządzania talentami?
2. Jakie działania należy podjąć względem osób, które wezmą udział w programie, lecz nie uzyskają awansu, aby ich nie zdemotywować?
Szczegóły dotyczące Kejsowni menedżera rozwoju znajdziecie tutaj: http://ebinst3.pro-linuxpl.com/oldhrs/2014/11/03/kejsownia-menedzera-rozwoju/
Image courtesy of Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net