CASE NR 2 – KEJSOWNIA MENEDŻERA ROZWOJU

case study_2CASE NR 2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ORGANIZACJA: Animex Sp. z o.o. – lider na polskim rynku mięsa i jego przetworów
 
WYZWANIE BIZNESOWE: W przedsiębiorstwie zaplanowano wdrożenie programu zarządzania talentami, które ma objąć ok. 70-100 pracowników firmy. Celem jest zatrzymanie w organizacji pracowników, którzy w największym stopniu przyczyniają się lub będą przyczyniać się do podniesienia jej wartości rynkowej. Jest to nowy projekt, który organizacja zamierza powtarzać co roku. Zakłada się, że program będzie oparty o indywidualne plany rozwojowe dla wytypowanych pracowników. Zakresem ma obejmować dwie ścieżki rozwojowe:
 
· Eksperta
· Menedżera
 
Do selekcji kandydatów do projektu organizacja zamierza wykorzystać m.in. narzędzia do diagnozy zdolności logicznego myślenia i umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.
 
PYTANIA:
 
1. Jakie inne narzędzia (odnoszące się do predyspozycji osobowościowych) można wykorzystać w rekrutacji pracowników do programu?
 
Organizacja obawia się użycia takich narzędzi jako selektorów – jak potem zakomunikować pracownikom wynik, który nie pozwolił na udział w programie zarządzania talentami?
 
2. Jakie działania należy podjąć względem osób, które wezmą udział w programie, lecz nie uzyskają awansu, aby ich nie zdemotywować?
 
 
 
Szczegóły dotyczące Kejsowni menedżera rozwoju znajdziecie tutaj: http://ebinst3.pro-linuxpl.com/oldhrs/2014/11/03/kejsownia-menedzera-rozwoju/
 
 
 
K2-średnie
 
 
 
 
 
Image courtesy of Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0