Wrocław mobilnym miastem w skali świata!

zdalnaStolica Dolnego Śląska uplasowała się w czołówce miast, które oferują najlepsze warunki do wykonywania zdalnej pracy na świecie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ranking, przygotowany przez międzynarodowy serwis NomandList, brał pod uwagę takie kryteria jak: dostęp do internetu i jego szybkość, aktualna pogoda oraz średnie koszty miesięcznego utrzymania w danym mieście. Pomimo, iż w żadnej ze wspomnianych kategorii Wrocław nie wyróżniał się ponad przeciętność, to ostatecznie znalazł się on w ścisłej dziesiątce obok takich miast jak: Bangkok czy Tajpej.
 
Wrocław wyprzedził m.in. takie metropolie jak: Montreal, Lizbona czy też Las Vegas. Jest jedynym polskim miastem, które znalazło się w zestawieniu serwisu NomandList. Zdaniem Marcina Niewęgłowskiego z serwisu Useme (oferującego oferty pracy zdalnej), na tak wysoką pozycję stolicy Dolnego Śląska w tym międzynarodowym rankingu nakłada się jeszcze parę dodatkowych czynników:
 
– Po pierwsze, jak pokazują przykłady z zagranicy, praca zdalna rozwija się w największych aglomeracjach, gdzie nie ma problemów z dostępem do bezprzewodowego internetu. Po drugie to kultura i środowisko coworkingowe. We Wrocławiu działa już parę biur coworkingowych oraz jest organizowany m.in. Wrocławski Dzień Coworkingu. Po trzecie – światowe sukcesy wrocławskich startupów internetowych, jak Funmedia czy Brand24. Po czwarte – budowanie międzynarodowego wizerunku przez stolicę Dolnego Śląska.
 
Obecnie pracę zdalną w Polsce wykonuje 3% zatrudnionych. W Europie ten wskaźnik wynosi 15%. Według prognoz London Business School oraz Deloitte, w 2020 roku będzie to już co drugi pracujący.
 
Źródło: NomandList
 
 
Image courtesy of bplanet/FreeDigitalPhotos.net
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled