Rekrutacja niejedno imię ma – jak skutecznie rekrutować u sąsiadów (wywiad)

rekrutacjaJak radzić sobie na rynku wschodnim w rekrutacji? Czy różnice kulturowe i historia mogą mieć znaczenie? Zapraszamy na wywiad z Katarzyną Wrażeń, Kierownikiem ds. Rekrutacji i Rozwoju, Provident Polska SA, która zdradzi kilka szczegółów ze swojego wystąpienia, prezentowanego 12 czerwca na konferencji HRcamp.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HRS: O czym będzie Pani wystąpienie?
Katarzyna Wrażeń: O standardach rekrutacji w Provident Polska i jak sprawdziły się one podczas otwierania rynku litewskiego w ubiegłym roku. O tym, na co zwracać uwagę, rekrutując na innym rynku, szczególnie na takim, z którym łączą nas więzi historyczne.
 
HRS: Dlaczego ten projekt był ważny dla organizacji?
Katarzyna Wrażeń: Po kilkuletniej przerwie, w wyniku intensywnych przygotowań, Grupa IPF otworzyła biznes na kolejnym rynku, zgodnie z obowiązującą strategią wzrostu Grupy, zakładającą dynamiczną ekspansję międzynarodową. Z punktu widzenia Provident Polska – po raz pierwszy w historii IPF to nie centrala spółki, ale jej oddział otwierał nowy rynek.
 
HRS: Czego osobiście nauczyła się Pani w trakcie jego prowadzenia/wdrażania?
Katarzyna Wrażeń: Tego, że dobre standardy sprawdzają się zawsze oraz wrażliwości na inne niż nasze uwarunkowania kulturowe czy historyczne
 
HRS: Czy były jakieś niespodziewane momenty?
Katarzyna Wrażeń: Jesteśmy w Provident Polska świetnymi planistami i niczego nie robimy bez dobrego przygotowania, a tym bardziej w tak ważnym projekcie, jakim jest ekspansja biznesu na innych rynkach. I nam jednak przydarzyło się kilka sytuacji, w których musieliśmy nieco przearanżować nasze plany czy wyobrażenia.
 
HRS: Dlaczego warto przyjść i posłuchać Pani wystąpienia?
Katarzyna Wrażeń: Ponieważ opowiem o dobrych i sprawdzonych standardach rekrutacji oraz o tym, jak z nich można korzystać podczas niestandardowej rekrutacji. Podzielę się też ciekawymi, jak mi się wydaje, spostrzeżeniami czy uwarunkowaniami związanymi z rekrutacją i zatrudnianiem na rynku litewskim.
 
Katarzyna Wrażeń
 
 
Katarzyna Wrażeń,
Kierownik ds. Rekrutacji i Rozwoju, Provident Polska SA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Image courtesy of cooldesign/FreeDigitalPhotos.net
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0