Motywuj. Realizując cele pracowników, łatwiej osiągaj cele firmy

prezent_marzen_dlafirmSkuteczne motywowanie pracowników to niełatwa sztuka. Coraz więcej firm zaczyna myśleć o motywacji szerzej niż dotychczas, ucząc się jeszcze mocniej wykorzystywać potencjał drzemiący w kadrach. Według Herzberga praca musi zaspokajać potrzeby wyższe, stawiać wyzwania oraz dawać możliwość samorealizacji.

 

 

 

 


 
Przedstawione sposoby należą do niematerialnej formuły motywacji pozapłacowej. W myśl potrzeby samorealizacji i rozwoju dobrym rozwiązaniem jest pomoc w osiąganiu celów pozazawodowych pracowników za pomocą pozapłacowej motywacji materialnej. Taką optykę przyjęły w ubiegłym roku między innymi Kompania Piwowarska oraz GK Specjał wybierając produkty firmy „Prezent Marzeń” jako optymalny sposób na motywację swoich pracowników.
 
Nietuzinkowe pomysły na prezenty, które z pewnością będą spełnieniem marzeniem niejednego pracownika, to fundament oferty sklepu dostępnego pod adresem www.prezentmarzen.com. Jazda Ferrari, weekend w SPA czy też lot awionetką to tylko kilka z ponad 1000 atrakcji dostępnych w 80 lokalizacjach na terenie całego kraju. Dynamicznie rozwijając się od 2009 roku firma spełniła marzenia ponad 11 000 klientów. Tylko w zeszłym roku, aż 950 osób skoczyło ze spadochronem dzięki voucherowi zakupionemu w sklepie. Poza voucherami na konkretne atrakcje serwis oferuje zestawy prezentowe. Zestaw prezentowy to eleganckie czarne pudełko, a w nim od 20 do 24 atrakcji, z których sam pracownik wybiera tę, która będzie jego prezentem marzeń. Istnieje możliwość personalizowania zestawów banderolą z logotypem lub barwami firmowymi. Ponadto sklep oferuje szeroką gamę kart podarunkowych w nominałach od 50 do 2000 zł, te również można dowolnie personalizować. Osoba obdarowana może wykorzystać kartę na dowolną z pozycji dostępnych w sklepie Prezent Marzeń. Dla firm zainteresowanych dłuższą współpracą serwis przygotował elastyczne plany taryfowe. W zależności od wybranego wariantu abonamentu przewidziane są atrakcyjne rabaty i bonusy w wysokości nawet do 10 000zł na zorganizowanie imprezy integracyjnej z firmą Go-Racing.
 
Realizacja celów i pasji pozazawodowych pracowników to świetny sposób na pomoc w zachowaniu równowagi między życiem prywatnym i zawodowym pracowników. Dzięki możliwości spełniania marzeń jakimi dla wielu będzie lot motoparalotnią czy też wyprawa offroad, pracownicy zdecydowanie chętniej podejmą się kolejnych wyzwań jakie stawia przed nimi życie zawodowe.
 

Źródło: PrezentMarzen.com
 

Artykuł sponsorowany

 
 
 

Tagi:

2 komentarze
  1. Reply
    olga, Poznań 28 kwietnia 2014 at 14:56

    Bardzo fajny tekst! A wszystkich zainteresowanych HR zapraszam na http://hrwizard.eu/ – warto być na bieżąco 😉

  2. Reply
    Mateusz w49783 28 kwietnia 2014 at 21:42

    Zarządzanie zasobami ludzkimi to bardzo trudna sztuka, od której opanowania zależy często być albo nie być danej firmy. Dobry szef to podstawa do tego, żeby pracownicy byli zadowoleni ze swojego miejsca pracy. Musi on zawsze pamiętać, że to właśnie on jest główną osobą w firmie odpowiedzialną za motywowanie swojego zespołu. Jeśli będzie stosował techniki motywacyjne tylko w wybranych momentach działania firmy np. pod koniec roku żeby zamknąć sprawozdania finansowe z jak najlepszym wynikiem, to może się okazać, że pracownicy „uodpornią się” na tego typu zabiegi, a nawet wręcz spadnie ich efektywność pracy. Trzeba pamiętać, że system finansowego motywowania pracowników jest najmniej skutecznym narzędziem. Jest on drogi i często mało efektywny. Żaden przełożony nie dysponuje takim systemem wynagrodzeń, który w pełni zadowoli pracowników. Każdy chciałby zarabiać więcej niż oferuje mu pracodawca. Najlepszym wyjściem właśnie jest znalezienie jak najlepszych metod pozafinansowego motywowania pracowników. Mądre stosowanie takich rozwiązań może zdziałać bardzo wiele. Należy znaleźć więc idealnie i przede wszystkim indywidualnie dopasowanie do każdej osoby bodźce pozafinansowe. Nie można jednak zapomnieć również o aspektach wiążących się z pracą w zespole i integracji pracowników. Dobrze zmotywowany i zgrany zespół jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda i niejednokrotnie zaskoczyć nawet własnego szefa swoją efektywnością pracy.

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled