Zamiast papierowych dokumentów – tablety

Lidl, Tablet, ipadLidl Polska wdrożył innowacyjny system zarządzania sprzedażą. Lidl Mobile Office (LiMO), dedykowany urządzeniom iPad, został stworzony we współpracy z firmą Apple i wprowadzony w sieci Lidl na skalę międzynarodową.  Nowa technologia stanowi wsparcie dla Kierowników Rejonu Sprzedaży, dostarczając im zdalnie wszelkich informacji niezbędnych do organizacji i zarządzania procesami sprzedaży. System ujednolica wymianę danych, zastępując konieczność korzystania z dokumentów w tradycyjnej, papierowej formie.

 

 
Mało kto, podczas codziennych zakupów zastanawia się, w jaki sposób oferowane produkty trafiają na sklepowe półki. Dlaczego znajdują się w tym, czy innym miejscu i co sprawia, że określone towary mają aktualne oznaczenia cenowe. W rzeczywistości to bardzo czasochłonna i skomplikowana logistycznie operacja, za którą odpowiedzialni są Kierownicy Sklepów wraz z podległym personelem. Ich pracę koordynują z kolei Kierownicy Rejonu Sprzedaży, którzy nadzorują średnio cztery sklepy w swoim rejonie. Do ich obowiązków należy przede wszystkim kompleksowa kontrola obowiązujących w sieci standardów i wytycznych – od prawidłowego ustawienia towaru, aktualnych cen, czy stanu magazynów po ocenę jakości obsługi klienta. Do tej pory głównym narzędziem pracy Kierowników Rejonu Sprzedaży były ciężkie, wypełnione dużą ilością dokumentów i zdjęć segregatory, które były wożone od sklepu do sklepu. W takim przypadku wyzwaniem było, by zawsze na czas mieć pod ręką aktualne dane.
 
Lidl – jedna z najszybciej rozwijających się firm handlowych w Europie – już w 2010 roku rozpoczął pracę nad systemem, który mógłby znacznie ułatwić i usprawnić procesy zarządzania sprzedażą w sklepach. Efektem współpracy z firmą Apple było stworzenie systemu LiMO (Lidl Mobile Office), czyli mobilnego biura obsługiwanego za pośrednictwem urządzeń iPad i stworzonych specjalnie dla Lidla aplikacji.
 
Wprowadzanie nowoczesnych narzędzi pracy jest znakiem naszych czasów – tablet to już nie tylko urządzenie służące do czytania czy innego rodzaju rozrywki. Mobilne urządzenia coraz częściej stają się narzędziami wykorzystywanymi w pracy. Lidl jest innowacyjnym pracodawcą, który sięga po nowoczesne narzędzia wspierające zarządzanie organizacją. Dzięki wprowadzeniu LiMO Kierownicy Rejonu Sprzedaży mają pod ręką elektroniczne wersje wszystkich potrzebnych w codziennej pracy dokumentów. Opinie użytkowników systemu po 6 miesiącach jego funkcjonowania jednoznacznie wskazują, że wprowadzenie systemu było krokiem we właściwym kierunku – komentuje Patrycja Kamińska z biura prasowego Lidl Polska.
 
Nowy system ujednolica wymianę danych i zastępuje wysyłkę papierowych dokumentów, dając szybki dostęp do aktualnych danych w każdym miejscu i czasie. Cyfrowe i mobilne połączenie działu sprzedaży, centrów dystrybucyjnych i centrali zwiększa ponadto efektywność procesów, co oznacza większą oszczędność czasu. LiMO pozwolił nie tylko na kontrolę sklepu czy usprawnienie procesu szkoleń ale w przyszłości także  na rekrutację nowych pracowników. Podstawą LiMO, oprócz łatwości obsługi, było w szczególności zapewnienie bezpieczeństwa systemu. W tym celu wdrożone zostały różne techniczne i organizacyjne środki bezpieczeństwa. Wrażliwe dane biznesowe są dostępne tylko online i są wyświetlane, lecz nie zapisywane na iPadzie. W przypadku utraty lub kradzieży urządzenie jest bezwartościowe.
 
Idea stworzenia spójnego systemu do organizacji pracy zrodziła się w Niemczech w 2010 roku. W polskich sklepach zaczęto wprowadzać ją w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie jest on używany przez około 250 Kierowników Rejonu Sprzedaży do zarządzania ponad 500 placówkami sieci w Polsce. Warto dodać, że polski oddział Lidla nie będzie jedynie biorcą gotowych rozwiązań z centrali firmy. Już teraz pracownicy Lidl Polska pracują nad rozwojem kolejnych aplikacji, które będą wdrażane na rynek międzynarodowy.
 
 
 

Źródło: Lidl Polska

 

fot.: materiały prasowe
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0