Hewlett-Packard pokazuje jak wspierać pracowników w łączeniu życia zawodowego i rodzinnego

vbnghfGlobalne Centrum Biznesowe Hewlett-Packard wprowadza program „Family Care” wspierający pracowników w zachowaniu równowagi między życiem zawodowym i osobistym.

 

 

 

 

 

 

 
Jesteśmy społeczeństwem rozwijającym się, dlatego dość dużo czasu poświęcamy na pracę zawodową. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja gospodarcza i problemy na rynku pracy powodują, że naszym codziennym obowiązkom często towarzyszy stres. O tym, jak ciężko pogodzić intensywne życie zawodowe i rodzinne, wie każdy aktywny pracownik. O tym, że wsparcie pracowników w harmonijnym łączeniu tych dwóch światów w bardzo istotnym stopniu przekłada się na budowanie trwałych relacji między firmą a jej pracownikami, powinien wiedzieć każdy odpowiedzialny pracodawca.

 
Bardzo częstym  problemem, z którym muszą zmierzyć się rodzice i ich pociechy jest okres zachorowań wieku dziecięcego. W tego typu sytuacjach rodzice zatrudnieni w centrach usług Hewlett-Packard  we Wrocławiu i Łodzi mogą skorzystać z elastycznego czasu pracy w ramach dedykowanego rodzinom specjalnego programu HaPpy Parenting. Od kwietnia mogą skorzystać również z nowego rozwiązania jakim jest program „Family Care”. Pracownicy, którzy do niego przystąpią mają możliwość w przypadku choroby członka rodziny skorzystania z profesjonalnej opieki medycznej w domu chorego. Usługa ta jest skierowana do wszystkich pracowników HP GBC, również do tych, którzy nie posiadają dzieci. Mogą oni zapewnić opiekę swoim rodzicom lub innej osobie dorosłej wymagającej stałej pieczy i pomocy.

 
Zaproponowaliśmy naszym pracownikom korzystanie z profesjonalnej, domowej opieki medycznej świadczonej przez firmę Baby&Care, dla członków ich rodzin, ponieważ otrzymujemy sygnały, że tego rodzaju pomoc jest potrzebna. W naszych centrach pracuje wiele osób, które zostały we Wrocławiu czy Łodzi po studiach lub przeprowadziły się, by tutaj pracować. Nie mogą zatem liczyć na wsparcie rodziców w opiece nad swoimi chorymi dziećmi. Coraz mniej jest rodzin wielopokoleniowych, które pomagają sobie w takich sytuacjach – mówi Agnieszka Orłowska, prezes Globalnego Centrum Biznesowego HP –  Opieka nad chorą osobą, a szczególnie dzieckiem, jest wymagającym zadaniem. Zatem wybierając firmę, która zapewni pracownikom HP takie usługi, zwracaliśmy uwagę na profesjonalizm kadry i skalę działań, którymi dysponuje – dodaje Agnieszka Orłowska.

 
Każdy pracownik HP GBC może objąć opieką w ramach programu dwie wskazane przez siebie osoby. Może to być dziecko, ale także senior, który na co dzień wymaga pomocy pielęgniarki. Jeśli rodzina posiada więcej niż jedno dziecko, wszystkie pociechy mogą korzystać z opieki, do momentu ukończenia przez nie 16 –ego roku życia.  Zapewni ją wyszkolony personel posiadający doświadczenie w pracy z najmłodszymi oraz osobami starszymi i niesamodzielnymi, w tym pielęgniarki, położne specjalizujące się w opiece nad noworodkami oraz specjaliści zajmujący się wszechstronnym rozwojem dziecka. Opieka pielęgniarska dostoswana jest do stanu zdrowia i wieku pacjentów. Personel posiada wiedzę na temat chorego, jego schorzenia, sposobu leczenia, odżywiania, przebytych chorób czy alergii. Jest w stałym kontakcie z rodziną podopiecznych. Opieka polega między innymi na zabiegach pielęgnacyjnych i higienicznych, podawaniu zaleconych lekarstw, przygotowywaniu i podawaniu posiłków, pomocy w poruszaniu się czy korzystaniu z toalety, w razie potrzeby robieniu zastrzyków czy podawaniu kroplówki, aktywacji ruchowej poprzez odpowiednie ćwiczenia  i organizacji ulubionych zajęć pacjenta, czy w przypadku dzieci zabaw.

 
Pracowniczy HP mają możliwość osobistego, bliższego poznania zespołu opiekunów poprzez dedykowane temu spotkania organizowane w biurze firmy. Takie wzajemne poznanie się jest szczególnie ważne w przypadku opieki nad najmłodszymi członkami rodzin.

 
Dzięki doświadczeniu Work Service, wiemy jak ważne jest wsparcie dla pracowników ze strony firmy i ułatwienie im codziennego łączenia życia zawodowego, z osobistym – mówi Ewa Misiak, prezes firmy Baby&Care z grupy Work Service, która jest autorem programu „Family Care” – Dlatego posiadając rozbudowany zespół wykwalifikowanego personelu opiekuńczego i medycznego, chcemy dać pracującym osobom komfort opieki nad ich bliskimi. Dotyczy to nie tylko dzieci, ale także seniorów i innych członków rodziny, którzy w danym momencie potrzebują medycznej pomocy.  W Polsce jest to zupełnie nowa usługa, ale wagę wsparcia dla swoich pracowników doceniają od dawna przedsiębiorstwa w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Holandii, gdzie korzystanie z podobnych usług jest standardem. Mamy nadzieję, że również w Polsce coraz więcej firm będzie dostrzegać potrzebę pomocy pracownikom w tym zakresie i korzyści dla pracodawcy z tego płynące.

 

 

 

Źródło: Globalne Centrum Biznesowe Hewlett-Packard 

 

 

Image courtesy of arztsamui/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled