Czy Twój intranet jest skuteczny i użyteczny? Sprawdź!

dfgDowiedz się, czy narzędzie, z którego na co dzień korzysta Twoja firma jest wydajne, bezpieczne i odpowiada potrzebom pracowników. Badanie Intraspekcja przeznaczone jest dla każdej firmy czy instytucji wykorzystującej intranet do przechowywania dokumentów, organizowania pracy, realizacji zadań oraz komunikacji wewnętrznej. Do udziału w badaniu można zgłosić każdy intranet, niezależnie od wielkości firmy, skali systemu czy wykorzystywanej technologii. Termin zgłoszeń i start przeprowadzenia badania: do 13.12.2013 a już teraz zapraszamy na wywiad na temat badania z Hubertem Turajem, projektantem interakcji w studio EDISONA.

 

 

 

Studio EDISONDA jest jednym z organizatorów INTRASPEKCJI. Skąd wzięliście pomysł na tego typu inicjatywę?

 
Hubert Turaj: Intraspekcja jest odpowiedzią na potrzebę zbadania i poznania „polskiego” intranetu. Badania takie funkcjonują w innych krajach. W Polsce z tego typu systemów korzystają pracownicy setek firm i instytucji. Intranet jest dla nich nie tylko skutecznym narzędziem do komunikacji i zarządzania, ale także źródłem wiedzy nie tylko na temat firmy, ale też świata zewnętrznego. Warto więc poznać z jednej strony funkcje tych systemów i sposób ich wykorzystania, z drugiej zbadać potrzeby użytkowników. Przede wszystkim zależy nam na pokazaniu obrazu, który pozwoli na wysunięcie ogólnych wniosków i zaprezentowanie trendów i dobrych praktyk.

 

 
Czy mógłby Pan powiedzieć nieco na temat metodologii? Jak będzie wyglądało to badanie?

 
Intraspekcja składa się z trzech obszarów: audytu technologicznego, audytu użyteczności oraz badania kwestionariuszowego z użytkownikami oraz redaktorami każdego ze zgłoszonych systemów. Dane zebrane w ten sposób  zostaną następnie przeanalizowane przez ekspertów z dziedziny użyteczności – projektantów funkcjonalnych oraz badaczy usability, a także twórców intranetów i specjalistów od wdrożeń. Dzięki takiemu podziałowi będziemy w stanie zbadać to zagadnienie w sposób kompleksowy, a co za tym idzie lepiej poznać potrzeby i oczekiwania firm, które każdego dnia korzystają z tego typu rozwiązań.

 

 
Do kogo zatem skierowana jest Intraspekcja?

 
Nawet niewielkie organizacje mogą mieć potrzebę systemu intranetowego, dlatego też nie chcemy stawiać żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o wielkość i charakter organizacji zainteresowanych badaniem. Zapraszamy do badania zarówno duże firmy, korporacje, jak i średnie przedsiębiorstwa, ale także urzędy czy inne instytucje publiczne. Jedynym warunkiem jest oczywiście posiadanie wewnętrznego systemu jakim jest intranet. Aby się zgłosić wystarczy uzupełnić krotki formularz na stronie www.intraspekcja.pl.

 

 
Dlaczego Warto wziąć udział w Intraspekcji?

 
Intraspekcja to przede wszystkim szansa na sprawdzenie użyteczności wykorzystywanego przez firmę intranetu, uzyskania informacji zwrotnej od ekspertów i własnych pracowników. Co warto zaznaczyć, każdy z badanych otrzyma indywidualny raport, będący podsumowaniem audytu.  Z pewnością znajdą się w nim sugestie i rekomendacje dotyczące ewentualnych usprawnień. To co istotne i co za każdym razem podkreślamy – Intraspekcja jest w pełni bezpieczna – żadne informacje zgromadzone w trakcie badania nie zostaną upublicznione, a ich analiza odbędzie się z poszanowaniem prywatności i poufności zgromadzonych w intranecie danych. Dodatkowo, wydaje mi się, że ogólny, statystyczny raport może być równie ciekawy co indywidualne audyty, gdyż pozwoli na  porównanie własnego systemu na tle innych firm. Jestem pewien, że otrzymane rekomendacje pozwolą usprawnić usprawni wykorzystywane intranety.

 
Więcej o badaniu pod tym linkiem.

 

Image courtesy of digitalart/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0