Praca podczas urlopu

file8281278162138Jak pokazują wyniki globalnej ankiety Monster, 11% respondentów nie miałoby nic przeciwko pracowaniu w czasie urlopu, zaś prawie połowa z nich (45%) uznaje takie prośby ze strony przełożonych za niedopuszczalne. Odczucia pracowników z całego świata są mieszane.

 

 

 

 

 

Dla 57% Europejczyków nie do przyjęcia jest bycie w ogóle proszonym o pracowanie w czasie urlopu. Tę odpowiedź zadeklarowało jedynie 37% mieszkańców Ameryki Południowej. „Niektórzy z nas czują potrzebę pozostania w ciągłym kontakcie z miejscem pracy – nawet w czasie urlopu” – mówi Mary Ellen Slayter, doradca zawodowy Monster.com, i dodaje: „Kiedy masz trochę czasu, by oczyścić umysł z biznesowych spraw, masz lepsze spojrzenie na nie po powrocie do biura. Ponadto, kiedy idziesz na urlop i masz świadomość, że nikt z pracy nie będzie do Ciebie dzwonić, możesz jeszcze owocniej odpoczywać – Twój współmałżonek i Twoje dzieci chcą, ale i zasługują na to, byś im poświęcił całą swoją uwagę, kiedy jesteście na rodzinnych wakacjach. Wykorzystaj ten wolny czas tak, jak zamierzałeś. Ty, Twoi współpracownicy i Twoja rodzina zyskacie na tym”.

 

 
Monster, zadał pytanie ankietowanym: „Jak często zdarza się, że Twój pracodawca prosi Cię o pracę w czasie urlopu? Czy akceptujesz to, czy też stanowi to dla Ciebie powód do szukania innej pracy?”. Odpowiedzi udzieliło prawie 4 tysiące osób, a wyniki ankiety są następujące:

 

  • Notorycznie, ale praca w czasie urlopu nie stanowi dla mnie żadnego problemu – 11%
  • Okazjonalnie, choć mam pewne obawy przed pracą w czasie urlopu – 17%
  • Sporadycznie i wolę nie pracować na urlopie– 27%
  • Nigdy – nie pracuję w czasie urlopu– 45%

 

Jeśli chodzi o Europejczyków, występuje znacząca różnica w odpowiedziach pomiędzy różnymi krajami. Przykładowo, 73% respondentów z Niemiec odpowiedziało, że nie do zaakceptowania byłoby dla nich bycie proszonym o pracę w czasie urlopu, podczas gdy jedynie 35% Francuzów i 39% Brytyjczyków wyraziło taką opinię. Wyniki globalnej ankiety, przeprowadzonej przez Monster, oparte są na odpowiedziach udzielonych przez użytkowników portalu Monster w okresie 3-17 lipca 2013 roku. Liczony był tylko jeden głos oddany przez danego użytkownika.

 

 

źródło: Monster Worldwide

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0