Kryzys zmusza pracowników do przekwalfikowania

SONY DSCPonad 50% respondentów próbowało zmienić pracę z powodu kryzysu ekonomicznego – takie są wyniki globalnej ankiety Monster.com. Jedna trzecia ankietowanych chciała zmienić ścieżkę kariery, a tylko 14% oświadczyło, że kryzys nie wpłynął na ich życie zawodowe.

 

 

 

 

 

„Gdy planujemy karierę, warto jest brać pod uwagę trendy ekonomiczne i sytuację na rynku. Należy też zachować ostrożność i nie wybierać pochopnie modnych profesji” – mówi Ellen Slayter, doradca zawodowy w Monster.com. „Informacje o przewidywaniach na rynku będą szczególnie pomocne, jeśli planujesz np. powrót do szkoły czy na uczelnię lub pożyczkę na własny biznes” – dodaje. „Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy warto zmienić swoją ścieżkę kariery i wybrać jeden z nowych popularnych zawodów, jest dokładny research. Musisz zrobić go samemu – najlepiej rozmawiając z ludźmi, którzy aktualnie wykonują pracę, która Cię interesuje” – radzi Slayter.

 

 

 
Monster.com zadał odwiedzającym stronę internetową następujące pytanie: „Czy krajowy lub globalny kryzys skłania Cię do rozważenia zmiany kariery?”. Na pytanie odpowiedziało ponad 3400 osób. Międzynarodowe wyniki prezentują się następująco:

  • Tak, próbuję zmienić pracę – 53%
  • Może, jeśli uda mi się znaleźć lepszą – 33%
  • Nie, kryzys nie wpłynął na moje życie zawodowe – 14%

 

 

Wyniki ankiety pokazują duże rozbieżności między różnymi krajami. Ponad 54% Kanadyjczyków chce zmienić pracę z powodu kryzysu, w porównaniu do 22% Niemców. Największa liczba osób szukających innej posady jest w Wielkiej Brytanii (61%), Stanach Zjednoczonych (57%) i Francji (51%). Porównanie wyników tej ankiety z badaniem z ubiegłego roku również pokazuje różnice. W 2012 r. respondenci z Francji i Wielkiej Brytanii udzielili podobną liczbę odpowiedzi „może” – 31% w 2012 r. i 34% w 2013 r. we Francji, a w Wielkiej Brytanii – 29% w 2012 r. i 28% w 2013 r. W ubiegłym roku tylko 9% Brytyjczyków nie odczuło kryzysu, co w porównaniu z bieżącym rokiem daje wzrost obaw o 2%. Ponadto, w 2012 r. prawie dwie trzecie (62% w 2012 r., 61% obecnie) ankietowanych próbowało zmienić swoją pracę w związku z ekonomicznym kryzysem.

 

 

 
Wyniki Globalnej Ankiety Monster są oparte na odpowiedziach udzielanych przez odwiedzających stronę między 29 kwietnia a 20 maja 2013 r. Głos można było oddać tylko raz. Globalna Ankieta Monster to seria internetowych ankiet, które badają opinie na różne tematy związane z karierą, ekonomią oraz pracą. Ankieta nie jest badaniem naukowym i odzwierciedla opinie tylko tych użytkowników, którzy zechcieli wziąć w niej udział.

 

 

 

źródło: Monsterpolska

 

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0