Know HowKomunikacjaPressroomStrategia

Nowy wymiar pracy.

file0001454659375Rozwiązania w chmurze wspierają równowagę między pracą a życiem prywatnym

 

 

 

 

 

 

Jak wynika z badania Ipsos MORI małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) zwiększają swoją efektywność przy jednoczesnym zachowaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym ich pracowników. Ponad trzy czwarte polskich małych i średnich firm korzystających z usług w chmurze twierdzi, że rozwiązania IT pozwalają im działać sprawniej i wydajniej. Jednocześnie aż 67% użytkowników rozwiązań chmurowych uważa, że mobilność i elastyczność nowoczesnych rozwiązań IT ma pozytywny wpływ na równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.

 

 

Temat równowagi między życiem zawodowym a prywatnym (work–life balance) zyskał na znaczeniu na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Mimo zmian, jakie dokonały się na przestrzeni lat, dwa czynniki pozostały niezmienne: dążenie pracodawcy do zwiększania efektywności przedsiębiorstwa oraz dążenie pracownika do zachowania równowagi między pracą a życiem prywatnym.

 

 
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT, takim jak usługi w chmurze, które z natury są dostępne z każdego miejsca i urządzenia, zwiększanie wydajności biznesu może iść w parze z work-life balance. Pracodawcy mogą dzięki temu zaoferować swoim pracownikom bardziej elastyczne warunki pracy, przyspieszyć i usprawnić wiele procesów, ułatwić wykonywanie zadań pracownikom zdalnym i jednocześnie obniżyć koszty.

 

 

O korzyściach rozwiązań chmurowych mówi Natalia Kaczmarek z firmy Aberos, która komunikację i współpracę zdecydowała się oprzeć na usługach Office 365: „Komunikacja w firmie została znacznie usprawniona. Na bieżąco przesyłamy sobie informacje, dokumenty czy komunikujemy się ze sobą za pomocą udostępnionych nam narzędzi. Dzięki możliwości gromadzenia aktualnych, kompletnych informacji czy dokumentów, takich jak projekty i oferty, możemy szybciej i łatwiej podejmować kluczowe dla firmy decyzje.

 

 

Badanie Ipsos MORI pokazuje, że 67% użytkowników rozwiązań chmurowych w Polsce uważa, że mobilność i elastyczność ma pozytywny wpływ na równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Tego samego zdania jest 51% badanych, którzy z takich rozwiązań jeszcze nie korzystają. Ponadto, ponad trzy czwarte (77%) polskich firm korzystających z usług w chmurze twierdzi, że ich rozwiązania IT pozwalają na bardziej efektywne wykonanie pracy.

 

 
O badaniu

Badanie SMB Cloud Survey 2013 zostało przeprowadzone na zlecenie Microsoft przez agencję badawczą Ipsos MORI między 6 lutego a 3 marca 2013 r. w 23 krajach. Badanie przeprowadzono z pomocą kwestionariuszy online (6600 respondentów) oraz wywiadów telefonicznych/metodą CATI (200 respondentów).

 

źródło: Microsoft

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0