file000549780799Lean Management wzbudza wiele emocji. Dla jednych jest panaceum na wszelkie zło, dla innych modą, która wkrótce przeminie. Jedno jest pewne, lean nie pozostawia nikogo obojętnym. Dzieje się tak dlatego, bo sukces firm, które zdecydowały się na wprowadzenie u siebie toyotowskiej metody zarządzania produkcją, jest niezaprzeczalny. To właśnie lean pozwolił wielu firmom z Europy skutecznie konkurować z Azją. Lean na produkcji stał się czymś zupełnie oczywistym.

Ale czy jest możliwe wprowadzenie zasad Lean Management w działach nieprodukcyjnych? Czy HR może działać w oparciu na leanowskim model zarządzania?

 

Jak się okazuje, TAK!!!

 

Pierwszy w tym roku HR lunch meeting odbył się 23 maja w Pile. Gospodarzem spotkania byli dyrektor personalna Philipsa w Polsce, Agnieszka Pypeć i menedżer personalny Philips Lighting Poland w Pile, Jan Malczewski. Podzielili się oni swoimi doświadczeniami z wdrożenia Lean Management w działach wspierających Philipsa w Pile, w tym w dziale personalnym. Pokazali wieloletni program zmiany kulturowej w organizacji oraz już zanotowane sukcesy. Co najważniejsze, przedstawili leanowskie narzędzia, które sprawdziły się w działaniu i dzisiaj w dużej mierze decydują o efektywności funkcjonowania Lean Management w działach wspierających.

 

Case study zaprezentowany w Pile bezsprzecznie udowadnia, że wdrożenie Lean Management w działach wspierających jest nie tylko możliwe, ale przede wszystkim przynosi organizacji bardzo wymierne korzyści. Dla wszystkich uczestników spotkanie to było ciekawą i inspirującą podróżą w świat najnowocześniejszych rozwiązań w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

 

Uczestnicy HR lunch meetingu w Pile mieli także okazję do zwiedzenia fabryki oraz imponującego Centrum Zastosowań Światła.

 

Darowizny zebrane przez Fundację Świętego Mikołaja (zebrano prawie 600 zł) zasiliły konto stypendialne uczniów w szkole w Drawsku Pomorskim. Z tych funduszy stypendia będą wypłacane od nowego roku szkolnego. [http://stypendia.mikolaj.org.pl/index.php/sol_site/content/view/full/27321]

 

Tegoroczny cykl HR lunch meetingów „Innowacyjny HR. Philips dzieli się nowatorskimi i sprawdzonymi rozwiązaniami w HRM” organizujemy wspólnie z firmą Philips w Polsce.

 

Pozostałe terminy i miejsca spotkań:

Warszawa, 20 czerwca 2013 r.: „Digitalizacja w HR”,
Gdańsk, 19 września 2013 r.: „Zarządzanie kompetencjami”,
Wrocław, 26 września 2013 r.: „Etyka w biznesie”,
Łódź, 17 października 2013 r.: „Agencja pracy tymczasowej – usługodawca czy partner?”.

 

Patroni medialni: Benefit, praca.pl, pracuj.pl, HRstandard.
Partnerem społecznym jest Fundacja Świętego Mikołaja.

Organizatorzy HR lunch meetingów: redakcja miesięcznika „Personel i Zarządzanie”, Kontekst HR International Group i Philips w Polsce.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0