Jakie wynagrodzenia pracodawcy oferują specjalistom i menedżerom HR?

file000184149642Średnie wynagrodzenie miesięczne brutto oferowane specjalistom i menedżerom w Polsce w 2012 roku wyniosło 9 380 zł wskazuje raport Antal International. Wskaźnik ten w przypadku branży HR jest niższy i wynosi 7 100 zł.

 

 
Ile zarabiają specjaliści i menedżerowie różnych dyscyplin?

Oferowane wynagrodzenie specjalistom i menedżerom HR wynosi średnio 7 100 zł. W porównaniu do poprzedniej edycji badania Antal International spadło ono o 4%. Stosunkowo niskie stawki są oferowane są osobom dopiero rozpoczynającym karierę zawodową – w związku z dużą podażą kandydatów, pracodawcy nie muszą konkurować o pracowników. Natomiast na rynku nie brakuje atrakcyjnych ofert dla osób doświadczonych.

 

HR Manager zarabia w Polsce od 10 000 do 30 000 PLN brutto miesięcznie. Zarobki uzależnione są w głównej mierze od jego roli w organizacji, od lokalizacji firmy, w mniejszym stopniu od liczby zatrudnionych pracowników. Przykładowo dyrektor personalny w województwie kujawsko-pomorskim w dużej firmie produkcyjnej, zatrudniającej ponad 1000 pracowników zarabia 12 000 PLN, a HR Manager w firmie  FMCG zatrudniającej około 100 pracowników w Warszawie zarabia 20 000 PLN.  Każda z tych osób raportuje bezpośrednio do zarządu” – zauważa Agnieszka Pastuła, menedżer Antal HR & Admin

Nowy obraz (1)

 

Przeciętne wynagrodzenie osiągane przez specjalistów to 7 110 zł brutto, natomiast menedżerowie zarabiają o 4 000 zł więcej, ich średnia pensja wynosi 11 530 zł.

Najwyższe wynagrodzenia osiąga kadra zarządzająca – średnia miesięczna brutto wyniosła 18 130 zł.

 

Od czego zależy propozycja wynagrodzenia?

„Należy pamiętać, że rzeczywiste wynagrodzenie na konkretnym stanowisku jest uzależnione od wielu czynników. Aby odnieść prezentowane dane do własnego bądź oferowanego przez pracodawcę wynagrodzenia należy wziąć pod uwagę szereg elementów – zaczynając od doświadczenia kandydata, kończąc na sytuacji ekonomicznej firmy” – informuje Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

 
wynagrodzenie

O badaniu

3. edycja raportu Antal International „Wynagrodzenia Specjalistów i Menedżerów” została przygotowana na podstawie trzech źródeł wiedzy. Pierwsze z nich to badanie ankietowe przeprowadzone metodą CAWI oraz CATI w terminie 3-20.09.2012 na próbie 1557 respondentów z Polski. Dane te zostały zweryfikowane i poszerzone o dane z ponad 1000 procesów rekrutacyjnych przeprowadzonych przez konsultantów Antal International w 2012 roku, a także wywiady telefoniczne z pracodawcami i kandydatami. Badanie dotyczy oferowanych wynagrodzeń na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich, obejmuje osoby, które mają minimum 2-letnie doświadczeniem oraz pracują w średnich i dużych firmach zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Wynagrodzenia przedstawione w raporcie są wynagrodzeniami całkowitymi, średnimi, brutto miesięcznie.

 

Źródło: Antal International

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0