Jak skorzystać ze środków Funduszu Pracy?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoczątek 2013 roku, to odpowiedni moment na to, aby pomyśleć o przyszłości. Warto przy tym przeanalizować potrzeby kadrowe, gdyż z czasem sytuacja na rynku może się zmienić, zwiększy się liczba klientów, nowych zleceń, a także przybędzie pracy. Warto już teraz dowiedzieć się, gdzie znaleźć dobrze wykwalifikowanego pracownika, a także jak,  przy okazji, ograniczyć koszty pracy.
Przedsiębiorca poszukujący mniejszych kosztów związanych z zatrudnieniem pracownika i tworzeniem stanowiska pracy może ubiegać się m.in. o wsparcie w urzędzie pracy, który dysponuje wieloma instrumentami dla firm. W Urzędzie Pracy m.st. Warszawy pieniądze dla pracodawców z Funduszu Pracy dostępne są już od stycznia. Największe środki finansowe zostały przeznaczone na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz na staże.

 

Dzięki współpracy z urzędem pracy firma może rozwijać się, zwiększać stan zatrudnienia i ograniczać przy tym koszty związane z utworzeniem stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej. Wystarczy tylko skorzystać z refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Formalności są niewielkie, a wymiar korzyści to ponad 21 tys. zł, czyli sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia. Warunkiem jaki musi spełnić pracodawca jest prowadzenie działalności gospodarczej przez pół roku, firma musi zatrudniać 2 osoby i nie mieć zaległości w ZUS-ie ani urzędzie skarbowym.

 

Pracodawcy mogą również organizować staże, które umożliwiają przygotowanie kandydata do pracy na samodzielnym stanowisku. Staż jest szansą na poznanie przyszłego pracownika, jego predyspozycji i umiejętności. Firma z tytułu organizacji stażu nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, bowiem urząd pracy finansuje stażyście stypendium.
Współpraca z publicznymi służbami zatrudnienia to także skuteczny sposób pozyskania spośród osób bezrobotnych kandydatów przeszkolonych zgodnie z zapotrzebowaniem przedsiębiorców na konkretne kwalifikacje zawodowe. Koszty takich szkoleń pokrywa również urząd pracy.
Jeżeli ktoś po prostu szuka pracownika, to warto pamiętać, że ofertę pracy można zgłosić do Urzędu – wystarczy wypełnić zgłoszenie on-line. Ogłoszenie takie bezpłatnie ukaże się nie tylko na stronie Urzędu Pracy m.st. Warszawy, ale również może zostać zamieszczone na wielu portalach internetowych, które współpracują w tym zakresie z Urzędem.
Każdy warszawski pracodawca, który chciałby szczegółowo poznać ofertę Urzędu Pracy m.st. Warszawy podczas bezpośredniego spotkania, może wyrazić taką chęć wysyłając maila z numerem telefonu na adres marketing.ciolka@up.warszawa.pl. Wówczas pracownik Urzędu oddzwoni w celu umówienia się na wizytę w dogodnym dla pracodawcy terminie i miejscu. Można również odwiedzić stronę internetową www.up.warszawa.pl. Warto przypomnieć, że wszystkie usługi świadczone przez urząd pracy są bezpłatne.

Źródło: Urząd Pracy m. st. Warszawy

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0