Przeciętne wynagrodzenie i zatrudnienie w przedsiębiorstwach w listopadzie 2012 r.

roundGłówny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował najnowsze dane o wysokości przeciętnego wynagrodzenia oraz o zatrudnieniu w przedsiębiorstwach w listopadzie 2012 r.

 

Z informacji podanych przez GUS wynika, że przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie br. spadło w stosunku do poprzedniego miesiąca 0 0,2 pkt proc., natomiast w ujęciu rocznym spadło o 0,3 pkt proc.  i wyniosło 5497,4 tys. osób (w październiku zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw było 5510,4 tys. osób).

 

Jeśli chodzi o przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach w listopadzie 2012 r., to wzrosło ono o 1,7% w stosunku do zeszłego miesiąca i wyniosło 3780,64 zł (w październiku 3718,19 zł). W ujęciu rocznym wzrost wynagrodzeń osiągnął poziom 2,7%.

 

Z kolei przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat z zysku to kwota 3780,0 zł. Jest to kwota o 1,7% wyższa niż w październiku tego roku i o 2,7% wyższa w relacji rok do roku.

 

Należy zaznaczyć, że powyższe dane dotyczą podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, w których liczba pracujących przekracza 9 osób.

 

Źródło:

Biblioteka-Prawa-Pracy1

 

 

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0