Polacy przywiązani do swoich pracodawców

Wyniki ankiety przeprowadzonej na www.monsterpolska.pl pokazują, że Polacy w swojej karierze kierują się przede wszystkim poczuciem bezpieczeństwa. Aż 63% pracowników zmienia pracę rzadziej niż co pięć lat.


Lepszy znany wróg niż nieznany

Polacy nadal pozostają tradycjonalistami jeśli chodzi o dłuższe zatrudnienie u jednego pracodawcy. 5% pracowników zmienia posadę co 5 lat, natomiast aż 63% osób czeka z decyzją o podjęciu nowej pracy jeszcze dłużej.


Stała posada, do tego na umowę na czas nieograniczony, daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Dlatego wiele osób, nawet pomimo mankamentów „starej pracy” boi się ryzyka związanego ze zmianą i nie szuka „innej posady. Nowe środowisko wiąże się z wyzwaniami i odmiennymi  obowiązkami. Ponadto oznacza konieczność dostosowania się do nieznanej sytuacji – dodaje ekspert monsterpolska.pl, Małgorzata Majewska.


Do odważnych świat należy

Co piąty Polak raz na dwa lata zatrudnia się w nowej firmie. Najczęściej zmieniają pracę najmłodsi stażem pracownicy, którzy zatrudnienie traktują jako szansę na zdobycie doświadczenia i rozwoju zawodowego. Poszukują nowych wyzwań i lepszych perspektyw. Ponadto są bardziej mobilni i nie boją się zmian – wyjaśnia ekspert monsterpolska.pl.  Według ankiety co dziesiąty pracownik zmienia pracę co roku lub częściej. 5% osób żegna się z pracodawcami po okresie 6 miesięcy.


Źródło: MonsterPolska

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0