Daniel Goleman w Polsce podczas konferencji Hay Group

Na specjalne zaproszenie Hay Group – globalnej firmy doradczej – Polskę odwiedzi Daniel Goleman – światowej sławy amerykański psycholog i publicysta, autor bestselleru „Inteligencja emocjonalna” oraz szeregu książek z obszaru inteligencji emocjonalnej, przywództwa i psychologii biznesu. Daniel Goleman wystąpi ze specjalnym wykładem na konferencji „Przywództwo przyszłości: lider czy dyktator”, która odbędzie się 29 marca 2012 r. w Warszawie.


Dr Daniel Goleman przedstawi słuchaczom najnowsze wyniki badań i przemyślenia związane z kluczową rolą inteligencji emocjonalnej w kształtowaniu wybitnych przywódców w biznesie. Przedstawienie najważniejszych odkryć z zakresu neuropsychologii pozwoli słuchaczom lepiej zrozumieć znaczenie zdolności związanych z inteligencją emocjonalną (takich jak samoświadomość, samodyscyplina, świadomość społeczna i zarządzanie relacjami) dla bycia efektywnym liderem. Pomoże również odróżnić wybitnych przywódców od przeciętnych.


„Często zadajemy sobie pytanie o lidera XXI wieku – przywódcę na miarę wyzwań światowej gospodarki. Zastanawiamy się również, jaki zestaw cech jest niezbędny, aby skutecznie ją pełnić. Nowoczesne zarządzanie, szczególnie w okresie zawirowań gospodarczych, jest przecież jednym z wyzwań, przed którymi stają firmy chcące skutecznie realizować swoje strategie w zmieniających się realiach biznesowych. Goszczenie światowej sławy autorytetu z dziedziny inteligencji emocjonalnej i psychologii przywództwa, jakim bez wątpienia jest dr Daniel Goleman, jest dla nas zaszczytem. Cieszymy się, że dr Goleman przyjął zaproszenie Hay Group Polska, aby podzielić się swoim bogatym doświadczeniem w dziedzinie psychologii biznesu. Swoimi spostrzeżeniami podzieli się również Jacek Santorski, dlatego jestem przekonany, że uczestniczenie w konferencji będzie fascynującą przygodą intelektualną, jak również sposobem na zrozumienie mechanizmów, które na co dzień wpływają na wyniki pracy naszej i naszych współpracowników. Porozmawiamy o przywództwie XXI wieku na świecie, ale także w polskich warunkach – dziś i w perspektywie najbliższych lat. ” – powiedział Mik Kuczkiewicz, Partner Zarządzający Hay Group Polska.


Obok wykładu dr Golemana uczestnicy konferencji będą mieli możliwość wysłuchania wkładów: Jacka Santorskiego i prof. Rafała Ohme (Akademia Psychologii Przywództwa), prof. Witolda Orłowskiego (Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej), Dr Georga Vielmetter, (Dyrektor na Europę praktyki Leadership & Talent Hay Group) oraz wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Joannę Pommersbach (Lider praktyki Leadership & Talent w Hay Group Polska).


Partnerami konferencji są Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej i Grupa Firm Doradczych Values. Patronat honorowy objęła Amerykańska Izba Handlowa w Polsce.Daniel Goleman jest światowej sławy psychologiem i publicystą naukowym, wykładowcą Uniwersytetu w Harvardzie. Jego najsłynniejsza książka –„Inteligencja emocjonalna” – została sprzedana w ponad pięciu milionach egzemplarzy w 40 językach i znajdowała się na liście bestselerów „The New York Times” przez półtora roku.
„The Harvard Business Review” uznał teorię Golemana dotyczącą inteligencji emocjonalnej za „rewolucyjną i zmieniającą paradygmaty”. Książka „Inteligencja emocjonalna” została uwzględniona wśród 25 najbardziej opiniotwórczych książek dotyczących zarządzania w biznesie magazynu „The Time”. W 2008 roku Dr Goleman znalazł się na liście 10 najbardziej wpływowych myślicieli z dziedziny biznesu publikowanej przez „The Wall Street Journal”.

Dr Daniel Goleman otrzymał wiele nagród dziennikarskich za swą twórczość, dwie nominacje do Nagrody Pulitzera oraz nagrodę za całokształt osiągnięć w dziedzinie dziennikarstwa od Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jako publicysta naukowy przez 12 lat współpracował z „The New York Times”. W uznaniu jego starań na rzecz popularyzacji nauk behawioralnych wybrano go na Członka Amerykańskiego Stowarzyszenia Promocji Nauki.

Najnowsze publikacje:
W 2011 roku ukazała się książka Daniela Golemana „Leadership: The Power of Emotional Intelligence”. Jest to zbiór najważniejszych artykułów na temat przywództwa w biznesie oraz fragmentów prac dotyczących przywództwa oraz inteligencji emocjonalnej, w większości publikowanych na łamach „Harvard Business Review”. „Zebrałem dorobek ponad 20 lat pracy, najlepiej obrazujący pozytywny wpływ inteligencji emocjonalnej na rozwój liderów i organizacji. Należy traktować tę książkę jako lekturę obowiązkową dobrego menedżera. Każdy rozdział to jedyne w swoim rodzaju narzędzie, które pomoże liderom, trenerom, pracownikom działów HR, menedżerom i nauczycielom skutecznie wskazywać innym ścieżkę postępowania i sposobów efektywnego motywowania innych.” – powiedział Daniel Goleman.

W swojej ostatniej książce „The Brain and Emotional Intelligence: New Insights” Goleman łączy najnowsze wyniki badań nad mózgiem z problematyką inteligencji emocjonalnej, wskazując na praktyczne zastosowania inteligencji emocjonalnej w kształtowaniu wybitnych liderów i sprawowaniu przez nich w sposób najbardziej efektywny ról przywódczych.


Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie www.haygroup.com/pl/leadershipfuture oraz w sekcji Wydarzenia na stronie www.haygroup.pl


O konferencji

Tematem konferencji „Przywództwo przyszłości: lider czy dyktator”, która odbędzie się 29 marca 2012 r. w Warszawie, są najnowsze idee i trendy z obszaru przywództwa, skutecznego zarządzania ludźmi oraz motywowania pracowników. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchania wykładów: dr Daniela Golemana, Jacka Santorskiego i prof. Rafała Ohme (Akademia Psychologii Przywództwa), prof. Witolda Orłowskiego (Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej), dr Georga Vielmetter, (Dyrektor na Europę praktyki Leadership & Talent Hay Group) oraz wziąć udział w sesji interaktywnej prowadzonej przez Joannę Pommersbach (Lider praktyki Leadership & Talent w Hay Group Polska).

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0