Kiedy kandydaci szukają ofert pracy?

Większości z nas wydaje się, że powinniśmy pisać i wysyłać dokumenty aplikacyjne w dni wolne, kiedy mamy więcej czasu i możemy się skupić na przeglądaniu ofert. Okazuje się, jednak, że Polacy jak zwykle odkładają wszystko na ostatnią chwilę. Dane serwisu Szybkopraca.pl pokazały, że większość kandydatów poszukuje zatrudniania od poniedziałku do czwartku.Pracodawcy zamieszczają oferty w środy

Na początku przyjrzyjmy się, które dni tygodnia cieszą się największą popularnością wśród pracodawców. W ciągu ostatnich trzech miesięcy w serwisie Szybkopraca.pl najwięcej nowych ofert pracy pojawiło się we wtorki i  środy. Decydowało się na to odpowiednio 22,51 proc. oraz 33,31 proc. firm. Jeśli pracodawca publikuje ofertę właśnie w te dni tygodnia, z jednej strony ma szansę na to, że kandydat przeczyta ofertę przed weekendem, a w sobotę lub niedzielę prześle aplikację.

Na kolejnym miejscu znalazł się czwartek. W ten dzień swoje oferty zamieszczało 16,67 proc. organizacji. Poniedziałek i piątek, czyli początek i koniec dni pracujących, okazały się najmniej popularne pod względem zamieszczania ogłoszeń. Decydowało się na to odpowiednio 11,24 proc. i 12,53 proc. pracodawców. Niewielki odsetek firm publikuje ogłoszenia w weekend – w sobotę 2,59 proc., a w niedzielę 1,15 proc.
Najwięcej zainteresowanych w poniedziałek

Kandydaci jednak nie lubią przeglądać ofert w weekendy. Sobota jest dobrym dniem dla 7,21 proc. osób poszukujących pracy, a niedziela dla 9,23 proc. Można więc wywnioskować, że większość z nas traktuje weekend jako dni, których nie przeznacza się ani na przeglądanie ofert pracy, ani na poszukiwanie nowego zajęcia. Wolimy odpocząć i zapomnieć o obowiązkach.

Według danych serwisu Szybkopraca.pl, kandydaci najchętniej przeglądają oferty w poniedziałki w godzinach 10-13, a następnie od 19 do 20. Poniedziałek jest dobrym dniem dla 18,36 proc. kandydatów. W kolejnych dniach tygodnia zainteresowanie poszukujących pracy stopniowo spada. We wtorek ogłoszenia przegląda 17,82 proc. osób, w środę 17,6 proc., a w czwartek 16,77 proc. Natomiast piątek okazał się dobrym dniem dla 13 proc. użytkowników.


 

 

CV spływają w czwartek

Dane dotyczące ilości wysyłanych CV pokrywają się odsetkiem oglądalności ofert pracy w poszczególnych dniach tygodnia. Pracodawcy mogą otrzymać najwięcej zgłoszeń w czwartek – w ciągu ostatnich trzech miesięcy 18,53 proc. użytkowników serwisu Szybkopraca.pl właśnie tego dnia wysłało swoje aplikacje.

Na podobnym poziomie kształtuje się odsetek przesyłanych CV w poniedziałek (18,11 proc.), wtorek (18,09 proc.) i środę (17,26 proc.). Zainteresowanie spada w piątek do 13 proc., aby osiągnąć najmniejszy poziom w dni wolne od pracy. W sobotę odsetek przesyłanych aplikacji wynosi 7,42 proc., a w niedzielę 7,58 proc.

 

 

Źródło: Szybkopraca.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0