Współpraca HR z firmami szkoleniowymi – WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Pracujesz w HR lub firmie szkoleniowej? Wypełnij ankietę „Badanie wzajemnych relacji działów HR i firm szkoleniowych oraz praktyki codziennej współpracy” i podziel się swoją opinią. Wyniki ankiety zostaną przedstawione i omówione podczas panelu dyskusyjnego na Kongresie Kadry 8 listopada o godz. 16.30. Inicjatorem przedsięwzięcia jest INTEGRA Consulting.


HRstandard.pl objął patronat medialny nad tym projektem. Wyniki badania przedstawimy 9 listopada na łamach serwisu. Gorąco zapraszamy do udziału!

Wielogodzinne rozmowy telefoniczne, spotkania z badaniami potrzeb szkoleniowych, ustalanie warunków współpracy, aż wreszcie wspólnie prowadzony projekt – to dopiero wierzchołek góry lodowej w codziennej współpracy managerów z działów personalnych z konsultantami firm szkoleniowych. – Relacje między działami HR i firmami szkoleniowo-doradczymi  nie zawsze są oparte na wzajemnym zaufaniu i jawności. Gdy obie strony lub jedna z nich nie ujawnia  wzajemnych oczekiwań  i rzeczywistych celów, może to prowadzić do sytuacji, w których realizowane projekty oceny, motywowania i rozwoju personelu, nie przynoszą satysfakcjonujących dla pracodawcy rezultatów. Chcemy pokazać, jakie stereotypy i przekonania istniejące po obu stronach, mogą  utrudniać opartą na zaufaniu współpracę – wyjaśnia Marek Małkowicz, dyrektor zarządzający INTEGRA Consulting.


Integra Consulting jako firma doradczo-szkoleniowa jest inicjatorem przeprowadzenia badania ankietowego w środowisku HR i firm szkoleniowych. – Chcemy wywołać dyskusję na temat jakości współpracy działów HR z firmami szkoleniowo-doradczymi – tłumaczy Marek Małkowicz z INTEGRA Consulting. – Badanie ma pokazać, jakie przekonania istniejące po obu stronach, mogą utrudniać współpracę pomiędzy działami personalnymi i firmami szkoleniowo-doradczymi – dodaje Marek Małkowicz z INTEGRA Consulting, firmy doradczo-szkoleniowej.


Ankieta jest anonimowa i składa się z 32 stwierdzeń, którym towarzyszy instrukcja: Określ, czy zgadzasz się z poniższym stwierdzeniem.

Ankietę do końca września znaleźć można pod tym linkiem: http://www.integra-consulting.pl/ankieta.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ


Dlaczego HR-owcy i firmy szkoleniowe powinny wziąć udział w badaniu? – Wypełnienie ankiety przyczyni się do bardziej otwartego dialogu społecznego w środowisku i może być także kolejnym krokiem w kierunku poprawy jakości realizowanych projektów HR – mówi Marek Małkowicz.

Przedsięwzięciu patronuje Polska Izba Firm SzkoleniowychPIFS postanowiła objąć patronatem inicjatywę, mającą na celu zbadanie wzajemnych relacji działów HR i firm szkoleniowych, ze względu na niezwykle ciekawe i innowacyjne podejście do tematu. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z tak kompleksowym badaniem, które odpowie na szereg pytań, które zadają sobie tysiące firm szkoleniowych w Polsce. Spodziewam się, że po zakończeniu tego projektu, będę mógł spojrzeć na współpracę z działami HR w zupełnie nowym świetle – zaznacza Ireneusz Górecki, Prezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.


Po zakończeniu badania, wszystkie ankiety zostaną poddane analizie, a wyniki przedstawione zostaną podczas panelu dyskusyjnego w czasie XII edycji Kongresu Kadry. Panel prowadzony przez INTEGRA Consulting będzie rozmową na temat kondycji rynku szkoleniowego w odniesieniu do oczekiwań osób zatrudnionych na stanowiskach HR w organizacjach. Uczestnicy wydarzenia, będą mogli odpowiedzieć na pytania, m.in.: jak wygląda współpraca działów HR z firmami szkoleniowymi, jakie stereotypy utrudniają współpracę w zakresie szkoleń i doradztwa, jak „odczarować” współpracę HR i konsultantów firm Szkoleniowych i wreszcie: co zrobić, by inicjatywy HR-owe miały głęboki sens dla ich odbiorców.

W spotkaniu wezmą udział reprezentanci działów HR oraz firm szkoleniowych. Ekspertem, który skomentuje badania i weźmie udział w dyskusji będzie socjolog prof. Henryk Domański – dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Klamrą tematyczną dyskusji będzie film „Nieustraszeni bracia Grimm” (reż. T. Gilliam), którego krótkie fragmenty przedstawimy w ramach przerywników. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje „Puls Biznesu” i „Personel i Zarządzanie” oraz portal www.HRstandard.pl. Partnerem ankiety jest Polska Izba Firm Szkoleniowych (PIFS).

Szczegółowe informacje znaleźć też można na stronie www.integra-consulting.pl.

Inicjator badania:
Partner badania:


Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0