Rekrutacja programistów

Humanway we współpracy z Codility wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie do rekrutacji programistów – Humanway Code.

Humanway Code to połączenie wygodnego systemu do zarządzania rekrutacją z uznanym narzędziem do testowania programistów. Pełna integracja Humanway i Codility pozwala rekruterom na poprawę efektywności i skuteczności rekrutacji programistów. Testy Codility umożliwiają wybór najlepiej rokujących kandydatów już na pierwszym etapie rekrutacji, a Humanway pozwala uczynić kolejne etapy rekrutacji o wiele prostszymi.

– Połączenie funkcjonalności Humanway i Codility pozwoliło nam stworzyć pierwszy na Świecie system do zarządzania rekrutacją, filtrujący kandydatów na programistów w oparciu o poprawność pisanych przez nich programów – mówi Grzegorz Jakacki, prezes Codility – Firmy rekrutujące kandydatów na programistów dostają w ten sposób niezwykle silne narzędzie do oceny kompetencji technicznych kandydatów – dodaje.

Od samego początku celem Humanway było zrewolucjonizowanie rekrutacji w Polsce – mówi Kuba Filipowski, współzałożyciel Humanway – Humanway Code to dla nas ważny krok w kierunku automatyzacji wyboru najlepszych kandydatów. Docelowo planujemy wdrożyć testy także dla kandydatów na inne stanowiska, które sprawdzać będą predyspozycje i umiejętności na przykład w obsłudze klienta lub sprzedaży.

Dzięki Humanway Code osoby zajmujące się rekrutacją nie muszą mieć wiedzy technicznej by skutecznie wyselekcjonować najlepszych kandydatów, których warto zaprosić do kolejnych etapów rekrutacji. Dodatkowo rozwiązanie umożliwia zarządzanie rekrutacją, komunikację z kandydatami i publikację ogłoszeń o pracę w wielu portalach ogłoszeniowych z jednego miejsca.


Jak działa Humanway Code?

 • rekruter dodaje ofertę pracy do systemu
 • wybiera poziom trudności zadań, które mają wykonać kandydaci
 • publikuje ofertę pracy w portalach ogłoszeniowych
 • kandydaci odpowiadają na ofertę pracy poprzez wypełnienie formularza aplikacyjnego
 • w drugim kroku kandydaci są proszeni o rozwiązanie testu Codility
 • wyniki testu wraz z CV i danymi kandydata wpływają do Humanway Code
 • rekruterowi pozostaje jedynie skontaktować się z najlepszymi kandydatami

Humanway Code można testować bezpłatnie przez 14 dni. Do końca czerwca system będzie sprzedawany w promocyjnej cenie – już od 799 zł netto miesięcznie.

http://humanway.pl/code


***

Humanway – wygodny system do rekrutacji. Humanway pomaga zarządzać rekrutacją między innymi w takich firmach jak: Telewizja Cyfrowa N, sieć supermarketów Piotr i Paweł, sieć szkół Empik School oraz BZ WBK Leasing.

Codility – innowacyjne narzędzie do sprawdzania kwalifikacji technicznych kandydatów ubiegających się o pracę programisty. Codility aplikuje krótkie zadania programistyczne i ocenia rozwiązania dostarczone przez kandydatów. Codility zwyciężyło w ogólnoeuropejskim konkursie biznesowym Seedcamp, a także zdobyło prestiżową nagrodę Smarta100 dla najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć na rynku brytyjskim. Z Codility korzystają między innymi Answers.com, GroupSpaces, LonelyPlanet.

1 komentarz
 1. Reply
  Małgorzata 15 czerwca 2010 at 20:44

  mam wrażenie, że innowacyjność tego narzędzia sprowadza się do ułatwienia selekcji, co jednak nie jest kluczowym problemem w rekrutacji programistów. Zgadzam się natomiast z założeniem, że kod napisany wg ściśle określonych założeń to podstawa w ocenie kompetencji programisty.

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
 • Total (0)
Compare
0