Umiarkowany optymizm Polaków

girlCo przyniosą najbliższe miesiące dla uczestników polskiego rynku pracy? Czy pracodawcy, korzystając z naszych obaw i lęków o stałe źródło dochodów, nadal będą dzierżyć władzę?

Czy stopa bezrobocia rejestrowanego, która w grudniu 2009 roku osiągnęła poziom 11,9% zacznie spadać? Czy dynamika wzrostu naszych wynagrodzeń powróci do poziomu notowanego w 2008 roku?

O prognozy Polaków dotyczące polskiego rynku pracy zapytali analitycy z firmy Sedlak & Sedlak w sondzie przeprowadzonej na stronach rynekpracy.pl na przełomie grudnia i stycznia. Większość z 924 użytkowników portalu, poproszonych o ocenę, jak zmieni się sytuacja na polskim rynku pracy w 2010 roku, ujawniła swój optymizm. Niemal 40% ankietowanych prognozuje poprawę. Jednak pewność co do tego, że warunki na rynku pracy zmienią się na lepsze, wyraziło tylko 8,6% badanych. 30,9% mimo, iż skłania się w swoich rokowaniach ku poprawie, to jednak wybrało odpowiedź dopuszczającą także możliwość innego scenariusza. Według kolejnych 26,6% ankietowanych, w 2010 roku nie należy oczekiwać wyraźnych zmian.

wykres_Umiarkowany optymizm Polaków

Gorszych warunków na rynku pracy w 2010 roku spodziewa się prawie 34% ankietowanych użytkowników portalu rynekpracy.pl. Jednak aż 63,4% z nich nie wyklucza także innej możliwości. Jedynie 12,3% z wszystkich osób, które wzięły udział w badaniu, przewiduje zdecydowane pogorszenie się sytuacji na rynku pracy.

Źródło: rynekpracy.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0