Automatyczna selekcja kandydatów na Praca.pl


iAutomatyczna selekcja kandydatów to nowa usługa Praca.pl. Rozmawiamy z Michałem Filipkiewiczem z portalu Praca.pl na temat nowej funkcjonalności.

Jakie możliwości niesie ze sobą nowa funkcjonalność?
Automatyczna Selekcja istotnie ułatwia i skraca proces rekrutacji, dając możliwość przeglądania w pierwszej kolejności tylko tych aplikacji, które spełniają podstawowe wymagania określone w ofercie pracy. Każdy pracodawca dodając ogłoszenie rekrutacyjne może ustalić pytania, na które będzie musiał odpowiedzieć kandydat, zanim prześle aplikację. Niektóre kryteria są dla pracodawcy bardziej ważne, a inne mniej. Dlatego może on ustalić ich istotność. Na podstawie udzielonych odpowiedzi system szereguje spływające aplikacje. Na samej górze listy pojawiają się aplikacje kandydatów, którzy najbardziej spełniają wymagania określone w ofercie pracy. Stopień dopasowania do wymagań określony jest w procentach. Spływające aplikacje pracodawca może odrzucić lub zakwalifikować do dalszego procesu rekrutacji.

Do kogo jest skierowana jest nowa usługa Praca.pl?
Automatyczna Selekcja to usługa skierowana do każdego pracodawcy zamieszczającego ogłoszenia na Praca.pl. Jest całkowicie bezpłatna.

Czym aplikacja wyróżnia się na rynku?

Automatyczna Selekcja Praca.pl to novum na rynku. Wyróżnia się tym, że system automatycznie szereguje spływające aplikacje i pokazuje procentowy poziom dopasowania kandydata do kryteriów określonych w ofercie pracy.

Jakie możliwe zastosowania posiada?
Automatyczna selekcja pozwala pracodawcy zaoszczędzić czas, który normalnie jest on zmuszony poświęcić na przeglądanie wszystkich aplikacji spływających w odpowiedzi na ofertę pracy. Dzięki automatycznej selekcji pracodawca dociera od razu do najbardziej dopasowanych kandydatów. Można więc powiedzieć, że ta nowa funkcjonalność na Praca.pl skraca typowy proces rekrutacji o jeden etap, którym jest preselekcja aplikacji.

Jakie inne funkcjonalności maja Państwo w planach?
W planach mamy rozszerzanie funkcji automatycznej selekcji oraz rozbudowę panelu pracodawcy. Naszym nadrzędnym celem jest uczynienie rekrutacji po stronie klienta jak najbardziej wygodną.

Dziękujemy za rozmowę!

Źródło: Praca.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0