Optimus jednak nie kupi WorkService

rekrutacja1

Optimus wycofał się z planów przejęcia 100 proc. akcji Work Service w zamian za emisję 94 mln swoich akcji – poinformował Optimus w komunikacie. Spółka nie podała powodów tej decyzji.

„Spółka jednostronnie odstąpiła od negocjowania nabycia 100 proc. akcji w spółce Work Service w zamian za objęcie przez akcjonariuszy Work Service do 94 mln akcji spółki nowej emisji. Odstąpienie od negocjacji zostało dokonane przez spółkę zgodnie z odpowiednimi postanowieniami listu intencyjnego regulującymi prawo jednostronnego odstąpienia stron od dalszego negocjowania transakcji” – napisano w komunikacie Optimusa.

Kilka dni temu Optimus i akcjonariusze Work Service udzielili sobie wzajemnie pisemnej zgody na prowadzenie z innymi podmiotami negocjacji bądź uzgodnień dotyczących bezpośrednio lub pośrednio zbycia lub innego rozporządzania akcjami odpowiednio Work Service i Optimusa oraz akcjami ich podmiotów zależnych, a także istotną częścią ich aktywów oraz aktywów jednostek i podmiotów z nimi powiązanych.

List intencyjny Optimus i większościowi akcjonariusze Work Service podpisali pod koniec lipca. Podpisanie umowy inwestycyjnej miało nastąpić około 1 października 2009 r.

Work Service jest agencją pracy świadczącą usługi w obszarze rekrutacji i dostarczania do klientów wykwalifikowanych pracowników. Rocznie Work Service obsługuje ponad 1800 klientów, dając jednocześnie zatrudnienie dla ponad 80 tys. pracowników.

Obecnie Work Service jest obecny, poza Polską, również w Wielkiej Brytanii, w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Niemczech, Holandii, Rosji i na Ukrainie.

Przedstawiciele Work Service wcześniej wielokrotnie zapowiadali, że ich zamiarem jest wprowadzenie spółki na warszawską giełdę. Spółka przygotowywała się już do oferty publicznej, ale z powodu słabej koniunktury na rynku wycofała się z tych planów.

Optimus, po rezygnacji z produkcji sprzętu komputerowego, od pewnego czasu praktycznie nie prowadzi działalności operacyjnej.

Źródło: PAP

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0