Nastroje polskich pracowników

eyeW swoją wartość zawodową wierzy co piąty mieszkaniec państw Unii Europejskiej i tylko co dziesiąty Polak, podaje „Dziennik”, przytaczając wyniki unijnego sondażu przeprowadzonego na temat zatrudnienia i polityki socjalnej.

Statystyczny polski pracownik jest niepewny swoich umiejętności i wystraszony perspektywą utraty pracy a jednocześnie biernie oczekuje na najgorsze – pisze gazeta.

Z badań wynika, ze Polakom brakuje wiary w siebie i w swoje kwalifikacje zawodowe. Jedynie 9 proc.ankietowanych, czyli dwa razy mniej niż wśród pozostałych Europejczyków, wyraża pewność, że zwolnienia ich nie dotkną.

Wśród Polaków 17 proc. nigdy nie zmieniło pracodawcy, tymczasem Duńczycy zmieniają go średnio co dwa, trzy lata. Eksperci zauważają również, że naszych rodaków trzeba wprost zmuszać do podnoszenia kwalifikacji.

Zdaniem przedstawiciela Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” Jacka Męciny ostatnio pojawiają się korzystne różnice w metalności pracowników. Młodzi są pewniejsi i nie boją się zmian.

W porównaniu z ostatnimi badaniami na amerykańskich pracownikach o których pisaliśmy, dane te są mało optymistyczne.

Źródło: PAP

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0