Najlepsze miejsca pracy dla kobiet w Polsce

GlamourGlamour sporządził ranking najlepszych miejsc do pracy dla kobiet. Są to: Levi Strauss Polska, Microsoft, Reserved, Inditex, Nike Poland, H&M, Laboratorium kosmetyczne dr Irena Eris, TVN, Google oraz Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.


Kryteria Glamour:
Elastyczne godziny pracy
Możliwość pracy w domu
Prywatna opieka zdrowotna
Pakiet sportowy (karnety na basen, siłownię, zajęcia fitness)
procent kobiet w całej firmie
Procent kobiet na kierowniczych stanowiskach
Pakiet dla dzieci (firmowe przedszkole, kupony n azakupy)
Bonusy, które robią wrażenie

Co wyróżnia najlepszych pracodawców?

Nike Poland: 60 proc. pracowników stanowią kobiety, a prowadzona przez firmę polityka „Work life balance” ma pomóc pracownikom zachować równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym.Przyszłe mamy mogą pracować w domu przez dwa ostatnie miesiące ciąży i przez miesiąc po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Przez następne dwa lata mogą pracować w systemie: 4 dni w pracy w biurze, 1 dzień pracy w domu.Z okazji narodzin dziecka każdy rodzic dostaje prezent, a maluchy są zawsze mile widziane w firmie.

Google: kusi możliwością pracy przez Internet z każdego zakątka świata i pozwala aż 20 proc. czasu pracy poświęcać na własne pomysły. Niektóre stają się oficjalnymi projektami (tak było z symulatorem lotów w Google Earth i Gmailem). Google refinansuje studia pełnoetatowym pracownikom i daje specjalny urlop chcącym studiować i wrócić do pracy. W biurach są stoły do bilarda, fotele do masażu, a oddział w Krakowie ma ścianę do wspinaczki.

Levi Strauss Poland: firma oferuje m.in. elastyczne godziny pracy, pięć dodatkowych dni w roku, prezenty urodzinowe, nagrody oraz wsparcie psychologa. Młode mamy dostają wysokiej wartości kupony na zakupy dla dzieci, a nowoprzyjęci pracownicy darmowe produkty firmy.

Microsoft: tu kobiety na urlopie macierzyńskim zachowują służbowy telefon, komputer i auto, a te, których dzieci nei skończyły jeszcze 14 lat mogą indywidualnie ustalać swój czas pracy. Wszyscy mogą korzystać z basenu, siłowni i bezpłatnego Internetu w domu.

Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych: w firmie gdzie pracuje 900 kobiet (44% wszystkich zatrudnionych), młode mamy mogą liczyć na dofinansowanie żłobka lub przedszkola, skorzystać z porad stomatologa i ginekologa w przyzakładowej przychodni lub przejść serię zabiegów na obolałe plecy.

Warto nadmienić, że według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, kobiety pełnią kluczowe funkcje w zarządach 30% firm. Najliczniej reprezentują branżę marketingową i PR. Oby wszystkie wzorowały się na zwycięzcach rankingu!

Źródło: Glamour

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0