Rusza gra menedżerska "Gwiezdne szkolenia"

cosmicWszyscy, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu firmy mogą wziąć udział w strategicznej grze menadżerskiej „Gwiezdne szkolenia”. Rejestrować należy się jak najszybciej, bo projekt startuje już w lipcu. Aleksandra Szulencka z Akademii PARP zapewnia, że „Gwiezdne szkolenia” to unikalna na polskim rynku szkoleniowym symulacyjna, strategiczna gra menedżerskia on-line.

Szulecka wyjaśnia, że internetowa zabawa polega na podejmowaniu decyzji biznesowych w warunkach modelowego rynku, w którym uczestnicy biorą udział jako wirtualne małe firmy. Gracze samodzielnie inwestują, pozyskują finanse, zatrudniają pracowników, sprzedają usługi na aukcjach lub przetargach i biorą udział w wielu emocjonujących, zbliżonych do rzeczywistości procesach decyzyjnych.

Uczestnicy gry żyją w 3009 roku, biorą udział w pionierskim locie międzygalaktycznym do ziemiopodobnej, niebieskiej planety PARP-X w galaktyce Andromedy. Na pokładzie znajduje się 582 720 osób.

„Dawno już opuściliście ojczystą galaktykę Drogi Mlecznej, jednak życie tętni na statku. Jest tu wszystko, czego może potrzebować dobrze zorganizowana społeczność międzygalaktyczna. Ostatnio zainteresowałeś się pokładowym wolnym rynkiem szkoleń. Na szczęście wystarczy podczas przyjemnego codziennego spaceru po jednym z pokładowych parków, podejść do dystrybutora szkoleń, wybrać telepatycznie rodzaj szkolenia, zapłacić czipem odliczoną ilość pokładowej waluty i bezprzewodowy transfer wiedzy lub umiejętności nie trwa nawet sekundy” – opisują grę organizatorzy.

Jak wyjaśnia dr Krzysztof Hejduk z Estakada.pl, zarządzający projektem Akademia PARP, sceneria lotu kosmicznego i rynku nowoczesnych, wirtualnych szkoleń za 1000 lat jest wprawdzie umownym światem, jednak bardzo bliskim Akademii. Gra strategiczna, oprócz tego, że służy rozwijaniu praktycznych umiejętności i kształtowaniu postawy przedsiębiorcy, ma skłaniać do zastanowienia się, jak ważne są szkolenia i czym byłby świat bez nich.

Według badań Instytutu Gartnera z 2006 roku nie ma bardziej angażującej, interaktywnej i „żywej” metody szkoleniowej niż gry. Jeszcze inne badania wskazują tzw. Edutainment, czyli połączenie rozrywki i uczenia się, jako jedną z bardziej rozwojowych metod na rynku szkoleń w perspektywie najbliższych kilku lat.

Twórcy internetowej gry strategicznej „Gwiezdne szkolenia” wiele uwagi poświęcili zapewnieniu komunikacji między uczestnikami, która odbywa się przede wszystkim za pomocą czatów. Dodatkowo, w trakcie trwania rozgrywki, będzie można wziąć udział w specjalnym warsztacie regionalnym na Mazowszu. Dla uczestników, którzy zakończą grę z najlepszym wynikiem, przewidziane zostały nowe nagrody z logiem Akademii PARP.

Zgłoszenia do udziału w grze przesyłac na adres: gwiezdneszkolenia@akademiaparp.gov.pl

Akademia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości to portal edukacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw z systemem bezpłatnych szkoleń internetowych.EKR

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0