Kwalifikacje kadry finansowej

accaErnst&Young Academy of Business przeanalizowało ogłoszenia o pracy pod katem wymaganych certyfikatów.  Z 280 ogłoszeń o pracę zamieszczonych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy na 4 polskich portalach rekrutacyjnych, 37% ofert zawierało wymóg posiadania kwalifikacji ACCA.63% ofert wspominało o kwalifikacjach ACCA jako dodatkowym atucie kandydata.

Obecnie w Polsce tytuł ACCA posiada około 1000 osób. Dwóch pracodawców zamieściło w ogłoszeniu informację, że w przypadku podjęcia zatrudnienia, pokryje koszty związane ze zdobyciem kwalifikacji.

Tytuł ACCA był najczęściej wymieniany jako wymaganie w ofertach z Warszawy i Krakowa. Pracodawcy z Częstochowy, Opola, Śląska oraz z zagranicy nie zamieścili żadnej oferty pracy, w której posiadanie kwalifikacji ACCA było konieczne.

Połowa ofert zawierających wzmiankę o kwalifikacji ACCA dotyczyło pracy w branży przemysłowej, wysoko ceniona jest także (44% ofert ze wzmianką) w ofertach z branży finansowej. W pozostałych przypadkach zapytanie o kwalifikacje ACCA występuje okazjonalnie – w IT (4%) oraz budownictwie (3%).
Źródło: idg.pl


Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0