mamawpracyJesteś Mamą i chciałabyś harmonijnie łączyć życie zawodowe z rodzinnym? Znajdź firmę przyjazną Mamom!

Już po raz drugi Fundacja Świętego Mikołaja i dziennik Rzeczpospolita zorganizowały konkurs dla firm „Mama w pracy”. Badanie mające wyłonić firmy sprzyjające Mamom zostało zorganizowane przy współpracy firmy badawczej MillwardBrown SMG/KRC i objęło 89 firm (75 dużych i 14 małych), które były oceniane na podstawie ankiety konkursowej adresowanej do wszystkich kobiet zatrudnionych w danej firmie. W przypadku dużych firm zatrudniających ponad 50 osób ankietę musiało wypełnić minimum 30 kobiet , natomiast w firmach liczących mniej niż 50 pracowników ankietę wypełniało minimum 10 kobiet. Łącznie ankiety wypełniło 3606 kobiet!

Co oceniano? Przede wszystkim: możliwość dodatkowego urlopu, kompleksowej opieki medycznej, indywidualnego czasu pracy, bonusów na wyprawkę, przedszkola firmowego i możliwości pracy na część etatu.

Kto zwyciężył? Kapituła konkursu zdecydowała, że tytuł „Firmy nieprzeciętnie przyjaznej matkom” otrzymają:

kategoria duże firmy:

Hewitt Associates Sp. z o.o. – Zatrudnia 268 osób, w tym 202 kobiety, które jako mamy mają prawo do 4 tygodni dodatkowego płatnego urlopu do wykorzystania zaraz po porodzie oraz możliwość elastycznego czasu pracy, w niepełnym wymiarze lub w domu

Grupa Ikea –  Zatrudnia 2355 osób, z czego 1258 to kobiety, które otrzymują dodatkowy płatny urlop po urodzeniu dziecka trwający 30 dni, uczestniczą w spotkaniach i imprezach dla rodzin oraz mają zapewnioną kompleksową opiekę medyczną w czasie ciąży i dla matek.

Nike Poland Sp. z o.o. –  Zatrudnia 62 pracowników, w tym 36 kobiet, dla których stworzyła specjalną politykę work-life balance, która daje duże przywileje kobietom w ciąży. Mają one możliwość pracy w domu przed i po terminie porodu, a na czas urlopu macierzyńskiego i wychowawczego zachowują wszystkie benefity (np. samochód czy telefon służbowy)

kategoria małe firmy:

Akademia Zabawy i Rozwoju OCTOPUS –  Zatrudnia 22 pracowników, z czego 20 to kobiety, które  mają    możliwość pracy z dzieckiem, a ponadto możliwość elastycznego czasu pracy lub w niepełnym wymiarze.

Uroczyste ogłoszenie zwycięzców nastąpiło 19 maja podczas spotkania w Pałacu Zamoyskich w Warszawie, gdzie odbył się także panel dyskusyjny z udziałem m.in. dziennikarki Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej, prezenterki telewizyjnej Odety Moro-Figurskiej i Marty Cichowicz-Major – eksperta Departamentu ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Uczestniczki debaty dyskutowały o udogodnieniach pracodawców dla pracujących mam, propozycjach ulepszeń i perspektywach na przyszłość oraz o punktualnym wychodzeniu z pracy.

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć na stronie Fundacji Świętego Mikołaja.

Źródło: rp.pl, mikołaj.org.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0