Wakacje.pl: Sztuczna inteligencja pomoże w rekrutacji

Wakacje.pl stworzyły innowacyjną kampanię rekrutacyjną na miarę XXI wieku. Jej przygotowanie „zleciły” sztucznej inteligencji. Zadanie polegało na zbudowaniu kreacji z wykorzystaniem słynnych zabytków, co, z jednej strony ma podkreślać, że agent działa na rynku turystycznym, z drugiej, w zabawny sposób zachęcać do zmiany dotychczasowego życia zawodowego. Celem było też pokazanie, że Wakacje.pl to firma nowoczesna, otwarta na nowości, chętnie sięgająca po niestandardowe rozwiązania.

 

 

Pomysł narodził się po jednej z prelekcji realizowanych przez naszego chief e-commerce officera, podczas której opowiadał o możliwościach, jakie daje nam sztuczna inteligencja. Postanowiłem zrobić pierwszą w branży turystycznej kampanię rekrutacyjną wygenerowaną z jej pomocą. W dobie silnie rozwiniętych social mediów, braku czasu i codziennego pędu mamy tylko chwilę – dosłownie sekundy na to, aby przykuć uwagę kandydata. Przygotowaliśmy zatem 9 grafik i relacji na Facebooka, LinkedIna oraz Instagrama, bo właśnie tam najłatwiej spotkać potencjalnych kandydatów do pracy. – mówi Piotr Piankowski EB & EVENT Manager w Wakacje.pl.

 

 

Jak podkreśla Piotr Piankowski, dziś napisanie zwykłego ogłoszenia rekrutacyjnego już nie wystarcza, a dla firm wyzwaniem jest nadążanie za trendami, które definiują świat. Pracodawca musi znaleźć skuteczny sposób na przyciągnięcie kandydatów i sprawić, aby jego firma była atrakcyjna nie tylko w oczach klientów, ale także potencjalnych przyszłych pracowników.

 

Ponieważ multiagentowi zależało, by kampania była osadzona w turystycznym świecie, jako motyw wykorzystał zabytki znajdujące się w różnych zakątkach globu. Podziwiane posągi i budowle, które od tysięcy lat tkwią niewzruszone w tym samym miejscu, dzięki sztucznej inteligencji zostały przeniesione za biurka, czyli w miejsca, gdzie najmniej można się ich spodziewać.

 

 

Image.png

 

 

Budda czy posąg Moai z Wysp Wielkanocnych przed komputerem to nie tylko zabawa grafiką, ale przede wszystkim metafora zasiedzenia w jednym miejscu pracy i zachęta do podjęcia działań dla wszystkich, którzy być może mają obawy związane z wprowadzeniem zmian w swoim zawodowym życiu. Kreacje sugerują, że nawet najbardziej stali w swoich przyzwyczajeniach mogą odważnie sięgać po to, co nowe i ekscytujące. Właśnie z takim przekazem Wakacje.pl starają się dotrzeć do wszystkich, którzy chcą rozwijać się zawodowo.

Praca w branży travel jest wyjątkowa z miliona powodów. Dla wielu osób pierwszym skojarzeniem będzie możliwość podróżowania. Jednak warto podkreślać, że turystyka to bardzo interdyscyplinarna gałąź gospodarki, w której swoje miejsce znajdą niemal wszyscy – pasjonaci innych krajów, ale też nowoczesnych technologii. Jeśli dołożymy do tego możliwość współpracy z zespołem fantastycznych ekspertów i menedżerów, mamy gotową receptę na pracę marzeń. – zachęca Piotr Piankowski.

 

Prowadzona właśnie kampania rekrutacyjna to jeden z dowodów na to, że w Wakacje.pl można robić rzeczy nie tylko niestandardowe, ale wręcz przełomowe.

 

Koncept kreatywny i hasła powstawały we współpracy z kilkoma działami. Pierwszym krokiem było przygotowanie wizualizacji w programie graficznym, który pozwolił przedstawić zamysł kampanii. Na tej podstawie powstały prototypy profesjonalnych kreacji, do których stworzenia wykorzystaliśmy sztuczną inteligencję. Na kolejnym etapie specjaliści od grafiki dopieszczali już szczegóły projektów, a zespół copywriterski pracował nad hasłami reklamowymi.  – mówi Piotr Piankowski EB & EVENT Manager w Wakacje.pl.

 

AI - post 1.jpg   AI - post 2.jpg

 

Wakacje.pl z każdym rokiem zwiększają swoją obecność na polskim rynku turystycznym w różnych obszarach. O ile jeszcze w zeszłym roku firma miała 650 pracowników, to obecnie jest ich ponad 730. W bieżącym roku planowane jest zatrudnienie około 92 specjalistów do różnych departamentów: głównie do IT oraz e-commerce, ale również do marketingu, produktu, finansów i analizy biznesowej oraz ponad 100 osób do sprzedaży i obsługi posprzedażowej.

 

Stale szukamy nowych, innowacyjnych rozwiązań, które skutecznie pomagają nam realizować nasze rekrutacyjne cele. Pracę w Wakacje.pl promuje także nasz ambasador – Marcin Prokop, a spoty rekrutacyjne z jego udziałem usłyszeć można w stacjach radiowych: ESKA oraz OPEN FM. – dodaje Piotr Piankowski.

 

 

Obecnie uruchomionych jest 30 procesów rekrutacyjnych, o których więcej można dowiedzieć się więcej na stronie praca.wakacje.pl.

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0