Najbardziej skuteczne portale pracy dla pracowników biurowych w 2022 roku – raport TRAFFIT

Według raportu TRAFFIT za 2022 rok, grupa portali pracy Just Join IT i Rocket Jobs odpowiadała za 50% aplikacji oraz 40% zatrudnień pracowników white collar spośród wszystkich portali pracy analizowanych przez system ATS TRAFFIT. Na potrzeby publikacji przebadano blisko 18 000 rekrutacji.

 

TRAFFIT – firma dostarczająca autorski system rekrutacyjny ATS (Applicant Tracking System) – przeanalizowała dane z 17 848 rekrutacji prowadzonych przez polską branżę IT w 2022 r. W grupie badanych podmiotów znalazły się software house’y, agencje rekrutacyjne IT oraz firmy produktowe IT, które poszukiwały pracowników do działów IT i innych działów biznesowych. Zespół TRAFFIT wziął pod lupę 651 113 aplikacji.

 

Z opublikowanego raportu wynika, że Just Join IT stanowił największe źródło pozyskanych przez ATS TRAFFIT kandydatów spośród wszystkich portali pracy (9,1%), a łącznie z Rocket Jobs odpowiadał za 13,7% wszystkich aplikacji. Na drugim miejscu z wynikiem 8% uplasował się Pracuj.pl. Jako źródła pozyskania kandydatów pod uwagę brano także sourcing na portalach społecznościowych oraz własne bazy.

 

W zestawieniu porównującym tylko portale pracy, Just Join IT również jest liderem badania z wynikiem 33,7% wszystkich aplikacji z ATS TRAFFIT w segmencie white collar. Razem z Rocket Jobs odpowiada za 50% wszystkich pozyskanych przez ATS TRAFFIT kandydatów o pracę w segmencie portali pracy.

 

Nie inaczej prezentują się wyniki efektywności, gdzie Just Join IT zajmuje pierwsze miejsce, odpowiadając za blisko 30% wszystkich zatrudnień z portalu pracy jako źródła pozyskania kandydata. Wraz z Rocket Jobs grupa Just Join IT notuje blisko 40% zatrudnień specjalistów white collar na całym rynku.

 

Polska branża HR potrzebowała takiego raportu szczególnie teraz, gdy budżety rekrutacyjne trzeba wydać jak najlepiej. Cieszy mnie, że Traffit podjął się tej analizy. Nasze wyniki są efektem budowania społeczności, a nie tylko portalu z ogłoszeniami o pracę, co tworzymy konsekwentnie latami. Obecnie w ramach działań community docieramy regularnie do ponad 750 000 osób. W 2022 r. portale Just Join IT i Rocket Jobs odwiedziło 10 mln użytkowników – powiedział Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT.

 

Raport jest dostępny na stronie traffit.com (link).

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0