Jakie cechy ma dobry nawilżacz powietrza?

Szukając nawilżacza powietrza, możesz wybierać spośród wielu różnych modeli, różniących się zasadą działania. Jak wybrać najlepszą propozycję? Dobrze przyjrzeć się, czym różnią się poszczególne sprzęty i określić, na co zawracać uwagę, analizując specyfikację techniczną. Przed zakupem nie zapomnij też zapoznać się z recenzjami użytkowników! To wartościowe źródło informacji na temat tego, jak urządzenie sprawdza się w praktyce!

 

Jakie są rodzaje nawilżaczy powietrza?

Nawilżacze powietrza możemy podzielić na:
• parowe;
• ewaporacyjne;
• ultradźwiękowe.

 

W praktyce najczęściej będziesz wybierać spośród dwóch ostatnich. Wymienione sprzęty różnią się zasadą działania. Jak funkcjonują i jakie są ich najmocniejsze strony?

Nawilżacze parowe są niedrogie i proste w obsłudze. Woda podgrzewana jest tutaj przez grzałkę, a generowana para wodna ma wysoką temperaturę. Z tego względu nie jest to najlepszy wybór do pokoju dziecięcego lub niewielkiego pomieszczenia.

 

 

Chłodną, a więc bezpieczną mgiełkę, emitują nawilżacze ewaporacyjne i ultradźwiękowe. Czym się różnią?

 

 

Ewaporacja jest oceniana jako najzdrowszy sposób nawilżania powietrza. W nawilżaczach tego typu suche powietrze zaciągane jest przez wentylator do środka urządzenia, a następnie przepuszczane przez nawilżaną matę lub dyski – w zależności od konstrukcji sprzętu. Trzeba jednak pamiętać o regularnej wymianie filtrów, dlatego do kosztów zakupu należy doliczyć te związane z eksploatacją. Jak często będą konieczne takie zakupy? To zależy od modelu i producenta. W najbardziej zaawansowanych sprzętach otrzymasz stosowną notyfikację w aplikacji mobilnej na twoim telefonie.

 

Nawilżacze ewaporacyjne są bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych, a żeby uzupełnić zbiornik na wodę, możesz skorzystać z kranówki.

 

Inaczej jest w nawilżaczach ultradźwiękowych. Tutaj za rozbijanie cząsteczek wody odpowiadają ultradźwięki. Są słyszalne dla zwierząt domowych i mogą powodować dyskomfort – dlatego nie zaleca się kupowania sprzętu tego rodzaju do domu, w którym mieszkają psy i koty. Nawilżacze ultradźwiękowe, podobnie jak ewaporacyjne, emitują zimną mgiełkę – są bezpieczne dla dzieci.

 

Wielu osobom przypadnie do gustu design nawilżaczy tego typu. Efektowne kształty i podświetlanie zbiornika na wodę robią wrażenie w zaciemnionym pomieszczeniu.

 

Trzeba również pamiętać, żeby uzupełniać wodę w zbiorniku wodą destylowaną. Używanie kranówki może prowadzić do wytrącenia szkodliwego dla zdrowia pyłu kamiennego.

 

Cechy dobrego nawilżacza – na co zwrócić uwagę?

 

Dobry nawilżacz jest bezpieczny, pracuje cicho i efektywnie. Na jakie elementy zwrócić uwagę przeglądając specyfikację techniczną sprzętów? Niezależnie od tego, na jaki rodzaj nawilżacza się zdecydujesz, nie zapominaj o przeanalizowaniu:

 

• generowanego hałasu;
• wielkości zbiornika na wodę;
• trybów pracy;
• dodatkowych funkcji;
• kosztów eksploatacji;
• zasięgu działania;
• zasad sterowania;
• designu urządzenia.

 

Dzięki temu wybierzesz sprzęt, który dobrze sprawdzi się w twoim domu i będzie skutecznie nawilżał powietrze dłużej niż przez jeden sezon. Dobrze postawić na urządzenie sprawdzonego producenta – zwykle są one dobrze oceniane przez tych, którzy kupili je przed tobą.

 

Nawilżacze powietrza ultradźwiękowe w sklepie MediaMarkt (link) to sprzęty zarówno czołowych marek AGD, jak również producentów wyspecjalizowanych w tej kategorii urządzeń. Podobnie jest w przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych. Sprawdź, który model będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę!

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0