ALDI z nową zakładką kariery

Sieć sklepów ALDI wzmacnia komunikację z pracownikami i podejmuje kolejne działania budujące wizerunek atrakcyjnego pracodawcy. W tym celu ALDI uruchomiło specjalną platformę  – praca.aldi.pl, na której znajdują się, m.in. najważniejsze informacje na temat pracy w sieci, wyszukiwarka ofert, interaktywne formularze aplikacyjne czy blog. Strona skierowana jest zarówno do osób poszukujących pracy, jak i do obecnych pracowników.

 

ALDI w Polsce jest częścią międzynarodowej Grupy Przedsiębiorstw ALDI NORD, która zatrudnia obecnie 60 000 pracowników w Europie. W Polsce liczba pracowników ALDI wynosi niemal 3000, w tym 85% stanowią kobiety. Liczba osób zatrudnionych w ALDI cały czas wzrasta, dlatego sieć przykłada dużą wagę do budowania poczucia wspólnoty i lojalności wśród pracowników. W trakcie epidemii koronawirusa, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników ALDI wdrożył specjalne procedury sanitarno – higieniczne, utworzył dedykowaną infolinię dla pracowników oraz przyznał im specjalne nagrody finansowe za wzmożoną pracę.

Sieć dba również o transparentną i otwartą komunikację z pracownikami oraz osobami poszukującymi pracy, dlatego uruchomiła właśnie specjalną zakładkę praca.aldi.pl, która skierowana jest do przyszłych i obecnych pracowników ALDI.

 

Budując nową zakładkę chcieliśmy stworzyć spójną, kompleksową platformę wiedzy na temat pracy w ALDI, gdzie przydatne informacje znajdą zarówno kandydaci rozważający podjęcie pracy w naszej sieci, jak i nasi pracownicy. Zdajemy sobie sprawę, że transparentna komunikacja związana z warunkami zatrudnienia, zasadami rekrutacji, czy pakietami benefitów to dziś niezbędna podstawa, dlatego na nowej platformie poza podstawowymi danymi znajduje się szereg ciekawostek i inspiracji, które pozwalają poznać zespół, oddają atmosferę i pokazują kwintesencję pracy w naszej firmie. Na naszej stronie postawiliśmy na prostotę i jasny przekaz – wyjaśnia Marcin Karcz, Kierownik Działu HR ALDI Polska.

 

Na platformie praca.aldi.pl znaleźć można wszystkie aktualne ogłoszenia o pracę w podziale na obszary: sklep, magazyn i biuro. Wyszukiwarka zintegrowana jest z mapą, która zlicza i wskazuje aktualne oferty dostępne w Polsce w poszczególnych regionach, tradycyjnie też funkcjonuje kryterium wyszukiwania po stanowisku lub mieście. Poza ogłoszeniami zaprezentowane są także opisy procesów rekrutacji czy informacje dla osób rozpoczynających pracę – tzw. niezbędnik nowego pracownika.

 

Ciekawostką jest przedstawienie osób prowadzących rekrutacje w firmie wraz z interaktywnym formularzem kontaktowym i mailem do Działu Rekrutacji. Na stronie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania od kandydatów. Sieć zadbała również o swoich aktualnych pracowników przygotowując odpowiedzi na najczęściej nurtujące ich pytania.

 

Uzupełnieniem treści rekrutacyjnych jest blog, gdzie zainteresowani znajdą ciekawe zdjęcia pracowników sieci, filmy, informacje o ich hobby pracowników i podejmowanych w firmie aktywnościach.

 

Zależało nam na tym, aby naszej stronie obok standardowych treści HR-owych i rekrutacyjnych, znalazła się również przestrzeń, gdzie pokażemy jak na co dzień wygląda praca w ALDI. Takim miejscem jest właśnie nasz blog „Dzieje się”, gdzie prezentujemy zainteresowania, dokonania, a nawet relacje z dnia pracy naszych koleżanek i kolegów. Firmę tworzą ludzie, którzy poza wykonywanymi zadaniami, prowadzą życie pełne rozmaitych aktywności, dlatego wyeksponowanie ich historii jest dla nas bardzo ważne – dodaje Marcin Karcz.

 

ALDI oferuje atrakcyjne wynagrodzenia i pakiety benefitów. Początkującym pracownikom na stanowisku sprzedawcy przysługuje wynagrodzenie powyżej płacy minimalnej krajowej. Sieć docenia także ich lojalność i zaangażowanie, co skutkuje pozytywnym wizerunkiem wśród osób zatrudnionych w ALDI. Podwyżki dla pracowników sklepów i magazynu przyznawane są w oparciu o staż pracy i wskaźniki rynkowe – ALDI gwarantuje wzrost zarobków z każdym rokiem zatrudnienia, monitoruje rynek i wszystkie jego wyzwania, dostosowując wynagrodzenia do zmieniających się okoliczności. Wśród benefitów pozapłacowych znajdują się pakiety zdrowotne dofinansowywane przez pracodawcę oraz pakiety sportowe w ramach współpracy z  OK System. Firma dofinansowuje również spotkania integracyjne poszczególnych zespołów, a wraz z wynagrodzeniem jako dodatek pracownicy otrzymują  bony żywieniowe.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0